Kaldırımda ölü bedeni bulunan çocuğun babasından açıklamaKeçiören ilçesi 19 Mayıs Mahallesi Çamlık Sokak’ta dün olup biten vakada sabah saatlerinde 2 yaşındaki Yabancı uyruklu Rayyan Haşim’in cansız bedeni bulunmuştu. Haşim’in kaldırım kenarındaki cansız bedeni vaka yerindeki araştırmaların arkasından Adli Tıp Kurumu’na kaldırılmıştı.

Olayla alakalı Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından yapılan çalışma sonucu, Haşim’in annesinin teyzesi Mune E., şüpheli olarak belirlenmiş ve Mamak’ta yakalanarak gözaltına alınmıştı. Şüphelinin emniyette yapılan sorgulamasında, konuşmadığı ve akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürüldü. Mune E.’nin evladı daha öncede kaçırdığı ve ailenin laf mevzusu kaçırma olaylarından dolayı emniyete başvurduğu da öğrenildi.

Zehirlenme şüphesi üstüne alınan patoloji örneği İstanbul’a gönderildi

Haşim’in kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için zehirlenme ihtimaline karşı alınan patoloji örneklerinin ileri tetkik için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği öğrenildi. Mune E.’nin ise polis sorgusunun tamamlanmasın peşinden adliyeye sevk edileceği kaydedildi. Talihsiz çocuğun cansız bedeni ise Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“Eşimin teyzesi çocuğu alıp kaçmış”

Oğlunu kaçıranın eşinin teyzesinin olduğunu söyleyen Baba Sultan Tarık Haşim, daha ilkin de aynı kişinin evladı kaçırmaya çalıştığını belirterek şunları dedi:

“Ölmeden bigün ilkin benim eşim konuk olarak teyzelerinin yanına gitmişti. Çocuğu alan da teyzesiydi. Sabah aradılar beni. Eşimin teyzesi evladı alıp kaçmış. Karakola gittik ve malumat aldık. Gece gündüz aradım bulamadım. Polislerle birlikte de aradık. En sonucunda bana haber verdiler ‘bulunmuş oldu’ dediler. ‘Mune’yi bulduk’ dedi polisler. Bana, ‘Çocuğun ölmüş’ dediler. Hastalık varmış beyninde bizim de haberimiz yoktu. Nasıl ölmüş, soğuktan mı ölmüş bilmem. Haberim yok benim. Bundan 10-15 gün ilkin de böyle şeyler yaptı biz de hemen aldık çocuğu elinden kurtardık. Aklı yerinde değilmiş. Aklı yerinde olsa bu şekilde yapamazdı. Eşim, teyzesine misafir olmuş. O da sabahın köründe çocuğu kaçırmış.

Çocuğu ölü bulmuşlar. 2 yaşındaydı, daha annesini emiyordu. Mahkeme dönemi başladı şimdi. Bu ikinci sefer oldu. Çocuğu bugün defnettik.”

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın