Jony Ive’ın 60.000 $’lık pikabını almazsan, gerçekten bir müzik hayranı mısın?

Onun iMac’lerini, iPhone’larını, iPad’lerini beğendiniz. “Alüminyum” deme şekliyle heyecanlandın [sic]. hayran kaldın yazı tipi. 60.000 dolarlık pikap için hazır mısınız? Hızlı karar versen iyi olur, çünkü Linn bu el yapımı kötü çocuklardan sadece 250 adet üretiyor.

Bir pikap, Jony Ive’ın Apple sonrası kariyerinin mantıklı bir uzantısı gibi görünmüyor – ama o zaman, hakkında hiçbir şey yok. Jony Ive’ın Apple sonrası kariyeri özellikle mantıklı göründü. Ve hey, ona daha fazla güç. Apple’ın uzun süredir baş tasarımcı memuru muhtemelen para için canını yakmıyor, bu yüzden onunla biraz eğlendiği için adamı kim suçlayabilir?

Ive ve firması LoveFrom, Sondek LP12-50, Linn’in ikonik Sondek LP12 döner tablasının 50. yıldönümü münasebetiyle ilgili tüm taraflar için açık bir sevgi emeği. 1972’de tanıtılan orijinal versiyon, kendi başına nispeten minimalist bir sistemdi, ancak Ive ve ekibi, her şeyi mantıklı bir sonuca götürdüler. 70’ler tarzı ahşap tasarım geride kaldı, onun yerine iPod’u dünyaya getirmeye yardımcı olan adamdan beklenebilecek türden temiz endüstriyel hatlar geldi.

Görsel Kaynakları: Linn

Ive, “Bu kadar geniş çapta tanınan ve saygı duyulan bir simge olduğunda ve tasarımın öğeleri tanıdık olduğunda, bu onların ideal olduğu anlamına gelmez” dedi. Fortune ile röportaj. “Özellikle ikonik olma statüsünü üstlenen ve bu tür bir kültürel yankı uyandıran ürünleriniz olduğunda, bunların iyileştirilemeyeceklerini varsaymak kolaydır. Ve bu, ürünü saygıyla değerlendirmek için özellikle zorlayıcı bir tasarım problemidir.”

Paul McCartney’nin sizi aradığını ve “Dün”ü haber yapmanızı istediğini hayal edin. Orijinale ne kadar sadıksınız? Bu durumda, imza sesini korumak için bozulmadan kalması gereken askıya alınmış alt şasi sisteminin belirli unsurları vardır. LoveFrom’un meydan okuması, bu satırları yeni bir şekilde etkili bir şekilde renklendirmekti.

Elbette zamana ayak uydurmak için mekanikte bazı değişiklikler yapıldı. Linn şöyle yazıyor: “Ses iyileştirmesi, Linn’in tamamen yeni Bedrok™ kaide teknolojisi yoluyla geliyor; Tamamen yeni, katı ve masif bir malzeme oluşturmak için aşırı basınç altında yerleştirilmiş ortogonal kayın katmanlarından oluşur. Bunun sonucunda ortaya çıkan ultra-yoğun ahşap ihmal edilebilir bir rezonansa sahiptir ve döner tabla mekanizması için üstün bir yalıtım muhafazası sunmaktadır.”

Döner tablanın bu Ağustos ile bir sonraki Mart arasında sevk edilmesi bekleniyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın