Joe Earley, Doğrudan Tüketiciye, Disney Entertainment’ın Başkanı Oldu – Dünyadan Haber

Joe Earley, Disney Entertainment’ın Doğrudan Tüketiciye, başkanlığına hemen yürürlüğe girdi ve bugün Disney Entertainment’ın eşbaşkanları Alan Bergman ve Dana Walden tarafından açıklandı. En son Hulu’nun başkanı olarak görev yapan Earley, Bergman ve Walden’a bağlı olarak Disney+ ve Hulu da dahil olmak üzere Disney Entertainment’ın akış çalışmalarına liderlik edecek. Earley, altı yıl sonra şirketten ayrılan Michael Paull’ün yerini aldı.

Earley, yeni görevinde, şirketin akış çabalarını genişletmeye devam etmek ve Disney+ ile Hulu’da etkili ve yankı uyandıran programlama ve katılım teklifleri sağlamak için şirket genelindeki içerik ekipleriyle yakın bir şekilde çalışacak. Ayrıca, halefi belirlenene kadar Hulu’ya liderlik etmeye devam edecek.

Bergman ve Walden, “Joe, olağanüstü bir varlık olduğunu kanıtladı ve Disney’in akış stratejisini geleceğe yönlendirirken bu rol için benzersiz bir konuma sahip” dedi. “Engin endüstri deneyimi ve prestijli marka portföyümüzü neyin farklı kıldığına dair derin anlayışı, güçlü doğrudan tüketiciye yönelik çabalarımızı geliştirirken çok önemli olacaktır. Joe kendini yaratıcı mükemmelliğe adamış yetenekli, tutkulu bir lider ve bir sonraki bölümde onunla ortak olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Earley, “Disney+’ın lansmanına yardımcı olmak hayatta bir kez karşılaşılabilecek bir deneyimdi ve Hulu ilham verici ve ödüllendirici oldu” dedi. “Akış ortamındaki bu dönüşüm döneminde, Dana ve Alan’a güvenleri ve bu inanılmaz ekiplerin her ikisine de liderlik etme fırsatı verdikleri için inanılmaz derecede minnettarım.”rent a car 34

Earley, Ocak 2019’da Disney+’ın o yılki son derece başarılı lansmanına giden süreçte pazarlama ve operasyonlarını denetlemek üzere Disney’e katıldı ve hizmet dünya çapında düzinelerce pazara yayıldıkça 2021’de içerik iyileştirme sorumluluğunu ekledi. Ocak 2022’de Hulu’nun başkanı seçildi.

Earley daha önce The Jackal Group’un başkanı olarak görev yaptı ve televizyon, film, ticari tiyatro ve dijital bölümleri yönetti. Marie Kondo ile Toparlanmak MGM uzun metrajlı animasyon filmine Addams Ailesi. Fox Broadcasting Company’de pazarlama ve iletişim, dijital, araştırma, yetenek ilişkileri, planlama ve izleyici stratejisini doğrudan denetlediği ve 20th ile ekip kurduğu Fox Television Group’un operasyon müdürü de dahil olmak üzere yirmi yılı aşkın bir süredir Fox yöneticisi olarak görev yaptı. Century Fox Television’ın geliştirme, prodüksiyon, iş ilişkileri, pazarlama ve finans departmanları, tanıtım ve yetenek ilişkilerini denetlemenin yanı sıra stratejik inisiyatiflere öncülük ediyor. Fox’a 1994 yılında kıdemli bir yayıncı olarak katıldıktan sonra, Fox Broadcasting’de Pazarlama ve İletişim başkanı ve ardından COO’su olmak için yükseldi. Earley, eğlence kariyerine yapım ve geliştirme alanında yapımcı Gale Anne Hurd ile başladı ve Fox’a geçmeden önce HBO’da Medya İlişkileri bölümünde birkaç yıl geçirdi.

Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi ve Amerika Yapımcılar Birliği üyesi olan Earley, UCLA’dan kitle iletişim alanında lisans derecesine sahiptir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada