Japonya’daki Mitsubishi kamyonlarına elektrikli araç aküsünün değiştirilmesini sağlamak için yeterli

San Francisco başlangıç geniş şirket Salı günü yaptığı açıklamada, modüler elektrikli araç akü değiştirme teknolojisini bu kış Mitsubishi Fuso’nun elektrikli kamyonlarına getiriyor. Bu, Ample’ın teknolojisinin büyük araçlar için ilk kez kullanıldığına işaret ediyor. Şirketin teknolojisi şu anda San Francisco ve Madrid’de dolu dolu araçlar için küçük ölçekte kullanılıyor.

Mitsubishi ile ortaklık, Ample, Japon enerji şirketi Eneos ile çalışıyor filoların kullanması için takas altyapısını devreye almak. Ample, bu kış Japonya’ya kaç takas istasyonunun geleceğini söylemez, ancak Kyoto’daki ilk dağıtım için “birden fazla istasyon” olacaktır.

Ample’ın teknolojisi Mitsubishi’nin hafif ticari bir kamyonu olan Fuso eCanter’ına girecek. Kaç kamyonun Ample’ın araçtan bağımsız akülerine sahip olacağı veya hangi filo ortaklarının imzaladığı net değil. Bir Ample sözcüsü, TechCrunch’a ilk filoların son mil teslimatı için kullanılacağını söyledi.

rent a car 34

Başlangıç, yeni nesil takas istasyonlarının önceki modellere göre geliştiğini ve bir pili beş dakikada değiştirebileceğini söylüyor. DC hızlı şarj ile bir arabanın tam şarj olması 15 dakikadan yaklaşık bir saate kadar sürebilir.

Ample’ın Japonya’daki hamleleri, şirketin kısa süre önce Madrid’de iki istasyon açmasının ve daha fazlasını konuşlandırma sürecinde olduğunu söylemesinin ardından geldi. Şirket, Uber platformunda araç paylaşım araçları sağlayan Madrid merkezli bir mobilite filosu olan Moove ile çalışıyor. Ample, konuşlandırmanın genişletilmesine yardımcı olmak için kısa süre önce İspanyol hükümetinden 10 milyon Euro’luk bir hibe aldı.

EV pil değişimi, inovasyonun çoğunun şarj istasyonlarına yönelik olduğu ABD’de pek bir yer edinemedi. Ancak Çin gibi dünyanın diğer bölgelerinde pil değiştirme daha popüler hale geliyor. Pekin, 2025 yılına kadar satılan tüm arabaların %25’inin elektrikli olmasını sağlamaya yönelik daha geniş planının bir parçası olarak teknolojiyi geliştiren birkaç şirketi destekliyor.

Örneğin Çinli elektrikli araç üreticisi Nio şimdiden istasyonlar inşa ediyor ve Mart ayında başladı daha verimli bir istasyon türünü denemek 21 adede kadar pil paketi saklayabilir ve beş dakikadan daha kısa sürede değiştirebilirsiniz. Nio, 2023 yılı sonuna kadar dünya çapında 2.300 pil değiştirme istasyonuna ulaşma hedefine sahip.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın