GM, sonuçta Chevy Bolt EV’yi öldürmeyecek

rent a car 34

GM’nin en çok satan EV’si sonuçta ortalıkta dolaşıyor.

GM Başkanı ve CEO’su Mary Barra Salı günü şirketin üç aylık kazanç çağrısı sırasında şirketin yeni motorla donatılmış yeni nesil bir Chevrolet Bolt EV üreteceğini söyledi. Ultium mimarisi buna yeni bir pil hücresi tasarımı dahildir. Karar, Barra’nın açıklamasından sadece üç ay sonra geldi. GM üretimi durdurur en çok satan iki EV’si: Chevy Bolt ve daha büyük kardeşi Bolt EUV, 2023’ün sonuna kadar. Plan, şu anda Bolt’u monte eden Orion Michigan fabrikasını elektrikli kamyon üretimi için yeniden donatmaktı.

“Müşterilerimiz bugünün Bolt’unu seviyor. Analistlerle yaptığı görüşme sırasında Barra, “Rekor satışlar ve sektördeki en yüksek müşteri memnuniyeti ve sadakat puanlarından bazılarını sağlıyor” dedi. “Aynı zamanda şirket ve Chevrolet için önemli bir fetih satış kaynağı.”

Bu yeni nesil Bolt ile ilgili ayrıntılar azdı. Barra, yeni nesil Bolt EV’nin ne zaman üretime geçeceğini söylemedi. Otomobil üreticisi veya Barra, yalnızca genel olarak Bolt’a atıfta bulundu ve biraz daha büyük olan Bolt EUV’nin yeniden başlatma planlarına dahil edilip edilmeyeceği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

Barra, bu Bolt EV’nin geri dönüşünün hızlandırılmış bir zaman çizelgesinde ve “aracı Ultium ve Ultifi teknolojileri ile güncelleyerek ve ‘basitlikle kazanma’ disiplinimizi uygulayarak önemli ölçüde daha düşük mühendislik gideri ve sermaye yatırımı ile” gerçekleşeceğini söyledi.

GM’nin Ultium mimarisi ve pil tasarımı ile Ultifi yazılım platformu, Chevrolet Silverado EV, Blazer EV ve Equinox EV’yi içerecek bir portföy olan yeni EV’lerin temelini oluşturacak. Bu araçların üçü de bu yıl piyasaya sürülüyor.

GM ayrıca Salı günü 2023 rehberliğini yükseltti ve daha yüksek kar peşinde koşarken maliyet düşürmeyi 1 milyar dolar daha artıracağını söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın