"İthal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız”

”İthal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız”Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef almış olduğu bir takım paylaşım yapmış oldu. Nebati, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bizler, ilim hemen hemen alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine hiç bel bağlamayız. İthal iktisat komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde gerisinde yüksek ürem politikaları vaat ediyor. Milletimizin defalarca yaşamış olduğu bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para ardında koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir.”

“Daha fazla yatırım, daha çok istihdam ve daha fazla üretime yönelen bütün epistemolojik (malumat kuramı ile alakalı) kopuşlar bizimdir” diyen Nebati, “Öte yandan sizlerin de mevcut epistemolojinizden bir kopuş yaşayarak ulusal menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün benzer biçimde ortadadır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun vizyon ismi altında ithal masallarla insanları uyuttuğunu belirten Nebati, “12 çeyrekten bu yana makine ve teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış sürüyor. İstihdam 31 milyon kişiyle zamanı yüksek seviyesine ulaştı. Sanayinin milli gelir içindeki payı artıyor. İhracat ülke tarihimizde ilk kez 250 milyar doların üstüne çıktı” dedi.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın