İşçiler yeni asgari ücretten memnun

İşçiler yeni asgari ücretten memnunCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca 2023 yılı asgari ücreti 8 bin 506 TL olarak açıklandı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan işçiler de değerlendirmelerde bulunarak, 8 bin 500 TL’den memnun olduklarını söyledi. Yeni ücretin iki tarafa da hayırlı olmasını dileyen bir çalışan; “Asgari ücret iyi oldu, gerçekten güzel oldu işçiler için. Ama burada işverenleri de düşünmek lazım. Onlar bir işçiye ayda 12 bin TL’ye yakın para ödeyecek. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Bir diğer çalışan da şükür ederek; “Beklentimiz yüksekti ama buna da şükür. 8 bin 500 TL ideal, buna da şükür” dedi.

“Bizce sıkıntı yok”

Asgari tutarı değerlendiren bir öteki işçi de açıklanan rakamın müsait olduğunu sadece fahiş fiyata mal satılmaması icap ettiğini söyleyerek; “Asgari ücret çalışanlara da işverenlere de iyi oldu. Devletimiz de bunu öngördü. Başkanımız bunu müsait gördüyse bizce de bir sorun yok. Ama inşallah dileğim şu; fahiş fiyata mal satan insanoğlu inşallah satmaz” diye konuştu.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın