‘Isabelle’ dedi sosyal medyayı salladıKoronavirüs pandemisinin yoğun yaşandığı dönemlerde müzisyen olan babasının düğünlerde çalışamaması, Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaşayan küçük Fevzi’nin hayatını değiştirdi.

Evde babasının orgu ile video çekip sosyal medyada paylaşan Fevzi, insanların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Zamanla ünlü isimlerin müziklerini orgu ile çalması Fevzi’nin popülerliğini arttırdı. ‘Isabella’, ‘Nerdesin’, ’10 numara’, benzer biçimde şarkıları orgu ile çalan Fevzi’nin toplumsal medyada kimi videoları 15 milyonun üstünde izlenirken binlerce yorum aldı. Artık konserlere çayır edilen Fevzi, ileride müzik öğretmeni yada müzisyen olmak istediğini söylemiş oldu.

“Videoları atmadan ilkin baya bir düşünüyorum”

Fenomen olma periyodunu özetleyen minik Fevzi, “Pandemi dolayısıyla babam düğünlere gidemiyordu. Babam orgunu eve getirmişti. Ben de babamın orgunu alıp çalmaya başladım. Bir akşam canım sıkıldığı için org çalarken video atayım dedim ve sosyal medyaya video yükledim. Videoyu attığım günün gecesi akrabalarımız saat 02.00’de bizi aradılar ve ‘tüm Türkiye Fevzi’yi konuşuyor’ dediler. Şu anda konserlere katılıyorum. Geçen günlerde ‘Sefo’ abimle konser yaptık ve çok güzel oldu. İleride müzik öğretmeni veya şarkıcı olmak istiyorum. Dışarıda insanlardan olumlu tepkiler alıyorum. Videolarımı beğendiklerini söylüyorlar. Ben de videoları atmadan ilkin baya bir düşünüyorum. Acaba hangi şarkıyı söylesem insanoğlu beğenir diye. İnsanlar da onlara güzel şarkılar sunduğum için dışarıda beni gördüklerinde resim çektirmek istiyorlar” dedi.

“Fevzi eğitimini aksatmadan devam ediyor”

Fevzi’nin annesi Tuğba Türker ise, “Fevzi evde kendi tarzınca videolar çekiyor ve bu videoları sosyal medyaya yüklüyor. Şuanda Fevzi’nin günleri sıradan dolu dolu geçiyor. Fevzi’nin ilk başta toplumsal medyada tanınması pandemi döneminde gerçekleşti. Yasakların geldiği dönemde eşimin orgu eve getirmesiyle başladı bu olaylar. Fevzi eğitimini aksatmadan devam ediyor. Eğitimi asla ikinci bir plana atılamaz. Onu kontrollü bir biçimde götürmekte ailesi olarak bizim görevimiz. Bazen Fevzi’nin ders saatlerinde bir programı olursa telafisi olsun diye akşam saatlerinde olsa da ek derslerini aldıracağız. Hayatını kontrollü bir halde yürüteceğiz” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın