iOS 17, iPhone’unuzdaki bir fotoğraftan benzer yemekler için tarifler önerebilir

rent a car 34

Apple, bugün Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı açılış konuşmasında herhangi bir önemli AI güncellemesi duyurmadı, ancak en son iPhone yazılımı iOS 17 ile bazı küçük bilgisayar görüşü yükseltmelerini sessizce kullanıma sundu. Fotoğraflarının öznesini kesip çıkaran Görsel Arama adlı bir başka yeni özellik, kullanıcıların doğrudan bir fotoğraftan yemek tarifleri aramasına olanak tanıyacak.

Ekleme, açılış konuşması sırasında önizlenenler arasında değildi, bunun yerine bir iOS 17 için tanıtım sayfası olaydan sonra Apple’ın web sitesinde.

Görünüşünden oldukça basit gibi görünse de, nasıl çalışacağına dair çok fazla ayrıntı yok. iOS 17’de, yemek fotoğrafları bu şekilde tanımlanacak ve ardından benzer yemekleri arayabileceksiniz. Örneğin, sayfada bunu gösteren fotoğrafta, kinoa kaselerinin fotoğrafları, fotoğrafta gösterildiği gibi, diğer kinoa yemekleri ve özellikle kahvaltılık yiyecekler için önerilen tariflere yol açar. Bu, açıklandığı gibi çalışırsa, internette arama yapmak zorunda kalmadan ne pişireceğiniz konusunda ilham almanın kullanışlı bir yolu olabilir, ancak muhtemelen sizi resimdeki yemeğin belirli tarifine yönlendiremeyecek.

Bununla birlikte, ekleme, Apple’ın, sorgularını doğrudan iPhone’da başlatmalarını sağlayarak kullanıcıları Google Arama’dan nasıl ustaca yönlendirdiğinin başka bir örneğidir. Bu durumda, sağlanan arama sonuçları, kullanıcıları Google’ı atlayarak tarifin web sitesine bağlarken, geçmiş yıllarda Spotlight iyileştirmeleri, kullanıcıların Wikipedia sayfalarına ulaşmak için bir Google aramasını atladıklarını gördü. veya aktörler, filmler, şovlar ve müzisyenler hakkında bilgi aramak için Spotlight’ın arama sonuçlarında görünen özel kartlardan.

Ancak Spotlight’ın bu yılki tek büyük güncellemesi, web aramalarına odaklanmıyor, bunun yerine bir uygulama aradığınızda “En Çok Hit Alanlar” veya yaygın uygulama kısayolları olarak adlandırılan bir şeyi gösteriyor. Örneğin, Fotoğraflar için yapılan bir arama Son Kullanılanlar veya Sık Kullanılanlar gibi kısayollar önerebilir.

iOS 17’nin başka bir yerinde, Görsel Arama iyileştirmeleri, kullanıcıların videoları duraklatarak bir bilgi simgesine dokunarak konuyla ilgili bilgileri aramasına olanak tanıyacak.

Aynı araç, kendi fotoğrafınızdan kesip çıkardığınız konu hakkında bilgi aramanıza olanak tanır — bir özellik geçen yıl iOS 16 ile tanıtıldı. O zamanlar en eğlenceli eklemelerden biri, parmağınızın bir dokunuşuyla bir fotoğraftan bir nesneyi “alabilmeniz”. Sistem, fotoğraflarınızdaki evcil hayvanları, bitkileri, önemli noktaları ve diğer nesneleri tanımlayabilir. Kesilen görüntü daha sonra bir metin mesajına veya diğer uygulamalara yapıştırılabilir.

iOS 17 ile Apple, bu kesikleri bir çıkartmaya dönüştürmenize izin verecek. Yeni Canlı Çıkartmalar özelliği sayesinde, kullanıcılar kendi fotoğraflarının veya artık duraklatılmış videoların öznesini keserek çıkartma olarak kaydedebilir ve bu çıkartmalar efektler de içerebilir. Çıkartmalara, üçüncü taraf uygulamaları da dahil olmak üzere iOS 17’den erişilebilir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın