İnegölspor’da "Şike” depremi

İnegölspor’da “Şike” depremiTFF 2. Lig Beyaz Grup’ta savaşım eden İnegölspor’da forma giyen ve isimleri şike iddialarına karışan iki futbolcunun kulüple ilişiği kesilerek adli süreç başlatıldığı duyuruldu.

İnegölspor Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, bordo-beyazlı ekibin ilk devrenin son maçında Tarsus İdman Yurdu ile berabere kaldığı hatırlatıldı.

Takımın son sıralardan kurtulması için yönetimin elinden gelen çabayı gösterdiğinin belirtildiği açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Her ne kadar bizler İnegölspor topluluğu ve yönetimi olarak var gücümüzle, birçok zorlukla savaşım etsek de kontrolümüz haricinde gelişen, sarsıcı olayların önüne geçemiyoruz. Futbol artık sadece futbol olmaktan çıkmış ve bazı illegal yapıların, kişilerin haksız hasılat kapısı olmuştur. Maalesef Tarsus maçından ilkin ortaya atılan ve daha önce kulüp tarihimiz boyunca şahit olmadığımız bir durum bizi derinden üzmüştür. Kulübümüz futbolcularından, kaleciler Sercan Çobanoğlu ve Emre Selen’in şikeye karıştığı, bazı maçlarımızda İnegölspor aleyhine şaibe icra ettikleri iddia edilmiş olup bu bilgi kulübümüze ulaşmıştır.

İddiası dahi çirkin olan, tasvip etmediğimiz bu olay nedeniyle yönetimimiz tarafınca çabuk olarak alınan karar ile her iki futbolcuyla da kulübümüz menfaatleri doğrultusunda derhal yollarımız ayrılmıştır. İddia edilen bu olaya ilişkin olarak kulübümüz tarafınca İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde ihbarında bulunulmuş olup, ilgili hukuksuzluğa karışanlar ile alakalı, hak ettikleri yaptırımların uygulanması için adli süreç başlatılmıştır. İnegölspor camiasının, şanlı taraftarımızın ve yöneticilerimizin emeklerine ihanet edenler hakkındaki gerekli mücadeleye vereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın