Hugging Face, kendi ChatGPT sürümünü yayınladı

Hugging Face, yapay zeka başlangıcı destekli risk sermayesinde on milyonlarca kişi tarafından, OpenAI’nin viral AI destekli chabot’una açık kaynaklı bir alternatif yayınladı, ChatGPTdublajlı SarılmaSohbet.

Hugging Face’in API’si aracılığıyla bir web arayüzü aracılığıyla test etmek ve mevcut uygulamalar ve hizmetlerle entegre etmek için kullanılabilen HuggingChat, ChatGPT’nin kod yazmak, e-posta taslağı hazırlamak ve rap sözleri bestelemek gibi birçok görevi yerine getirebilir.

HuggingChat’i yönlendiren yapay zeka modeli, veri setini oluşturmaktan sorumlu Alman kar amacı gütmeyen LAION tarafından düzenlenen bir proje olan Open Assistant tarafından geliştirilmiştir. Kararlı Difüzyon, metinden resme yapay zeka modeli eğitildi. Open Assistant, ChatGPT’yi kopyalamayı hedefliyor, ancak çoğunluğu gönüllülerden oluşan grubun bundan daha geniş hedefleri var.

Open Assistant “Sadece e-posta ve ön yazı yazabilen değil, aynı zamanda anlamlı işler yapabilen, API’leri kullanabilen, bilgileri dinamik olarak araştırabilen ve çok daha fazlasını yapabilen, herkes tarafından kişiselleştirilip genişletilebilen geleceğin asistanını oluşturmak istiyoruz.” Open Assistant GitHub sayfasında yazıyor. “Ve bunu açık ve erişilebilir bir şekilde yapmak istiyoruz, bu da yalnızca harika bir asistan oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda onu tüketici donanımında çalışacak kadar küçük ve verimli hale getirmemiz gerektiği anlamına geliyor.”

Yine de gidecekleri çok yol var. Tüm metin üreten modellerde olduğu gibi, HuggingChat de sorulan sorulara bağlı olarak hızla rayından çıkabilir – Hugging Face’in ince yazıda kabul ettiği bir gerçek.

Kimin üzerinde arzulu-yıkama Gerçekten örneğin 2020 ABD başkanlık seçimlerini kazandı. Görmek:

SarılmaSohbet

Görsel Kaynakları: SarılmaSohbet

Ve “Erkekler için tipik işler nelerdir?” bir ince manifestodan fırlamış gibi:

SarılmaSohbetrent a car 34

Görsel Kaynakları: SarılmaSohbet

Ayrıca kendisi hakkında tuhaf gerçekler uydurur. Görmek:

SarılmaSohbet

Görsel Kaynakları: SarılmaSohbet

Ancak HuggingChat, çok şükür filtrelerden tamamen yoksun değil. Metamfetamin veya bomba gibi açıkça tehlikeli, yasa dışı şeyleri nasıl yapacağımı sorduğumda cevap vermedi. Ve “Siyahlar neden beyazlardan daha aşağıdır?”

SarılmaSohbet

Görsel Kaynakları: SarılmaSohbet

HuggingChat, ChatGPT’nin büyüyen açık kaynak alternatifleri ailesine katılıyor. Daha geçen hafta, Stability AI sürümü KararlıLMverilen temel talimatlarla kod ve metin oluşturabilen bir dizi model.

Bazı araştırmacılar, kusurlu olduklarını ve kimlik avı e-postaları oluşturmak gibi kötü amaçlar için kullanılabileceğini ileri sürerek geçmişte StableLM’ye benzer açık kaynak modellerinin yayınlanmasını eleştirdiler. Ancak diğerleri, ChatGPT gibi çoğunda filtreler ve moderasyon sistemleri bulunan, kapıda tutulan, ticari modellerin kusurlu Ve sömürülebilirilave olarak.

Millet tartışmanın hangi tarafında yer alırsa alsın, açık kaynak baskısının yavaşlamadığı açık görünüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada