Harness, geliştirici verimliliğini artırmaya yardımcı olmak için üretken yapay zeka asistanını kullanıma sunuyor

Dışarıdaki iş miktarı için yeterli geliştirici olmadığı bir sır değil, bu nedenle iş yüklerini hafifletmeye yardımcı olan her şey memnuniyetle karşılanacak. O zamandan beri Tesisat beş yıl önce piyasaya sürüldü ve geliştiricilerin yazılım geliştirme yaşam döngüsü boyunca daha verimli çalışmasına yardımcı olacak bir geliştirici araç seti oluşturmaya odaklandı.

Bu, en azından kısmen, iyileştirilebilecek alanları belirlemek için makine öğrenimi modellerinin kullanılmasını içeriyordu ve bugün şirket, Harness’in üretken AI asistanı olan AI Development Assistant veya kısaca AIDA’nın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Şirketin CEO’su ve kurucusu Jyoti Bansal, AIDA’nın girişimin yıllardır yaptığı birçok işin bir uzantısı olduğunu söylüyor. TechCrunch’a konuşan Bansal, “Üretken yapay zekaya baktığımızda, Harness’in yapay zekayı DevOps’a, CI/CD’ye ve dağıtıma, doğrulamaya ve yaptığımız tüm farklı şeylere getirme konusunda nasıl bu kadar kanıtlanmış bir geçmişe sahip olduğuna bakıyoruz” dedi.

Bansal, birçok şirketin kod üretmeyi üretken AI avantajı olarak gördüğünü düşünüyor, ancak geliştirici üretkenliğini %30 – %50’ye kadar artırabilecek olanlardan çok daha geniş bir kullanım durumu grubu görüyor.

rent a car 34

“Yazılım geliştirme yaşam (SDLC) döngüsünün tamamı, kod yazma, kod oluşturma, kodu test etme, güvenliği sağlama ve sorumluluğu gösterme, değişiklikleri dağıtma, değişiklikleri doğrulama, doğru maliyetleri sağlama dahil olmak üzere birden fazla aşama içerir – ve biz de bunları getirirken bakıyoruz. Bansal, bu farklı aşamaların her birinde üretkenliği ve verimliliği artırmak için SDLC’nin tüm bu unsurlarına üretici yapay zekayı entegre ediyor” dedi.

Hedefin, üretken yapay zekayı Harness platformunun her yerine aşılamak olduğunu söylüyor. AI asistanı devam eden bir çalışma olsa da, yeni başlayanlar için üç temel unsur içerir. Yeni başlayanlar için, derleme ve devreye alma hatalarının otomatik çözümünü sunuyorlar.

Bansal, geliştiriciler değişiklik yaptıkça, bunun AWS hesabı, Hashicorp sır yöneticisi, Kubernetes kümesi ve benzeri gibi tipik bir programın temas ettiği birçok sistem üzerinde etkisi olabileceğini söylüyor. Değişikliklerin, bu çoklu etkileşimlerden herhangi birinin başarısız olmasına neden olarak geliştiriciyi başarısızlığın nedenini bulmaya zorlayabileceğini söylüyor. Bunun yerine, arızanın nedenini ve düzeltmesini isteyebilirsiniz. Geliştirici, düzeltmenin uygulanıp uygulanmayacağını kontrol ederek, süreci sıkı bir şekilde insanların kontrolünde tutar.

İkinci parça, güvenlik açıklarını bulmayı ve geliştirici düzeltmeyi onayladıktan sonra bunları otomatik olarak düzeltmeyi ve son olarak tasarruf sağlamaya yardımcı olmak için doğal dili kullanarak bulut maliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olmayı içerir.

Şirket, yeni araca kasıtlı olarak bir AI asistanı adını verdi çünkü amaç, geliştiricilerin yerini almaktan ziyade iş sürecini hızlandırmaya yardımcı olmaktır. Bansal, düzeltmelerin her zaman doğru olmayacağını söylediği için insanlar kontrolü elinde tutuyor.

“Geliştirme sürecine yardımcı oluyoruz. Geliştirme sürecini devralmıyoruz. Geliştiriciler buna dahil oluyor. Hâlâ daha önce yaptıkları işi yapmak zorundalar, ancak bu sadece daha verimli olabilir, belki de yaptıkları işte onları %30, %40 veya %50 daha verimli hale getirebilir,” dedi Bansal.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın