Hacktivistler Teksas şehri Fort Worth’tan hükümet dosyalarını çaldı

Bir bilgisayar korsanı grubu, Teksas’ın Fort Worth kentine ait çevrimiçi bir sisteme girdi, birkaç gigabayt veri çaldı ve ardından bunları çevrimiçi olarak yayınladı.

Cumartesi günü, Fort Worth yetkilileri bir veri ihlaline maruz kaldığını kabul etti, ancak sızdırılan verileri inceledikten sonra “şu anda, sakinler veya personelle ilgili hassas bilgilerin bu olayın bir parçası olduğuna dair hiçbir belirti yok” dedi. veriler “hassas değildi ve bir Kamu Bilgi Talebi aracılığıyla halka açıklanabilecek bilgilerdi.”

bir resmi web sitesinde çevrimiçi yayınşehir sızdırılan verilerin “fotoğraflar, elektronik tablolar, faturalar, e-postalar, PDF belgeleri ve iş emirleriyle ilgili diğer materyaller dahil olmak üzere iş emirlerine ekleri” içerdiğini söyledi.

Gönderide, “Şu anda başka herhangi bir sisteme erişildiğine veya sosyal güvenlik numaraları, kredi kartı veya banka bilgileri gibi hassas verilere erişildiğine veya ifşa edildiğine dair hiçbir kanıt yok” ifadesi yer aldı.

Belediye, çalınan verilere örnek olarak “Şehir caddesinde evin önünde çukur bulunan, doldurulması gereken evin adresi, [sic] çukurun resminin yanı sıra.

Sızan dosyaların üstünkörü bir incelemesi, çukurların, eğimli trafik işaretlerinin veya düşmüş trafik ışıklarının birkaç resmini ve şehir çalışanları arasındaki e-posta mesajlarını gösterir. Fort Worth çalışanlarının adlarını, iş telefon numaralarını ve e-posta adreslerini içeren bir belge de bulunmaktadır.

Bilgisayar korsanlığı grubu SiegedSec’in adını taşıyor ve Telegram kanalında “ABD hükümetine bir mesaj vermeye karar verdik. Teksas, cinsiyet onaylayan bakımı yasaklayan en büyük eyaletlerden biri ve bu nedenle Teksas’ı hedefimiz haline getirdik. Hükümeti sikeyim.”

Bilgisayar korsanları, Telegram kanallarında yayınlanan e-posta adresine gönderilen yorum talebine hemen yanıt vermedi. Fort Worth’tan temsilciler de yorum talebine yanıt vermedi.

Şehir, bilgisayar korsanlarının oturum açma kimlik bilgilerini alarak “bir dahili bilgi sistemine, Vueworks adlı bir uygulamaya” eriştiklerini yazdı, ancak şehir, bilgisayar korsanlarının bu kimlik bilgilerini nasıl elde ettiğini hala bilmediğini söyledi.

Şehir, etkilenen sistemin kullanıcılarından şifrelerini sıfırlamalarını istiyor, “VueWorks’e özgü bu olayın kapsamını ve derinliğini belirlemek için bilgi kaynaklarını” gözden geçiriyor ve kolluk kuvvetleri ve adli bilişim uzmanlarıyla birlikte çalışıyor.

SiegedSec’in veri ihlali geçmişi var. Bu senenin başlarında, grup verileri sızdırdı yazılım devleri Atlassian ve işyeri yönetimi hizmetleri girişimi Envoy’dan çalındı. Geçen yıl, ABD’deki kürtaj kısıtlamalarını protesto etmek amacıyla grup, endüstriyel kontrol sistemleri (ICS) bağlantı noktalarını ifşa eden ABD şirketlerinin IP adreslerini hedef aldı. Siber güvenlik firması Mandiant’a göre.


SiegedSec veya diğer bilgisayar korsanlığı grupları hakkında bilginiz var mı? Sizden haber almak isteriz. Çalışmayan bir cihazdan, Lorenzo Franceschi-Bicchierai ile güvenli bir şekilde +1 917 257 1382 numaralı telefondan Signal üzerinden veya Wickr, Telegram ve Wire @lorenzofb aracılığıyla veya [email protected] adresine e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz. TechCrunch ile SecureDrop aracılığıyla da iletişime geçebilirsiniz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın