Gushwork.ai, iş görevlerini yapay zeka konusunda eğitilmiş işgücüne yaptırmak için Lightspeed liderliğinde 2 milyon dolar artırdı

rent a car 34

Yapay zeka ve insan uzmanlığını kullanarak iş sürecinde dış kaynak kullanımını (BPO) ilerletmeyi amaçlayan küresel bir platform olan Gushwork.ai, Lightspeed liderliğindeki bir tohum öncesi finansman turunda 2,1 milyon dolar topladı. Bu yılın nisan ayında lanse edilen girişimin desteklenmesine B Capital, Sparrow Capital, Seaborne Capital ve Beenext de katıldı.

Son yıllarda şirketler, yönetim, İK, bordro yönetimi veya müşteri desteği gibi operasyonel süreçlerini denetlemek için vasıflı profesyonelleri işe almak için önemli miktarda para yatırdı. Kurum içi işe almanın giderek artan bir alternatifi, operasyonları dış kaynak olarak kullanmak için istihdam ajansları veya BPO’larla ilişki kurmak veya süreç odaklı görevleri yerine getirebilecek serbest çalışanlar bulmak için Upwork veya Fiverr gibi platformları kullanmaktır. Ancak bu süregelen enflasyon nedeniyle önemli bir maliyet unsuru haline geldi. Gushwork.ai AI destekli, sınır ötesi platformunu kullanarak pazardaki bu sorunu çözmeye çalışıyor.

Başlangıç, işletmelerin süreçlerini verimli bir şekilde yürütmelerine yardımcı olmak için çeşitli AI uygulamalarını kullanma konusunda eğitilmiş offshore çalışanlarının yer aldığı küratörlüğünde bir pazar yeri sağlar. Girişimcilerin sıkıcı iş akışlarını dış kaynaklara devretmelerine ve yalnızca stratejik açıdan önemli görevlere odaklanmalarına olanak tanır.

Gushwork.ai’nin kurucu ortağı ve CEO’su Nayrhit Bhattacharya, işletmeler yarı zamanlı olarak manuel olarak yürütülen operasyonel işlevleri için farklı pazarlardan yetenekler kiralayabildikleri için süreci “çalışan iş gücünü uberleştirme” olarak adlandırıyor. Gushwork.ai’yi Adithya Venkatesh (CPO) ile birlikte kullanıma dayalı bir fiyatlandırma modeliyle Ocak ayında kurdu.

TechCrunch’a bir röportajda Bhattacharya, “İşletmelerin tam zamanlı işe alması gerekmiyor” dedi. “Birini birkaç saat kullanabilirler – bu hafta üç saat, gelecek hafta 40 saat – ve sonra bir hafta daha kullanmazlar.”

Gushwork.ai, denizaşırı yeteneklere yarı zamanlı erişim sunmanın yanı sıra, işgücünü daha önce yaratıcı kabul edilen ve büyük ölçüde yalnızca süreç odaklı olmayan birçok iş akışına uygun hale getirmek için AI araçlarıyla eğitiyor ve donatıyor. Bunlar, fotogerçekçi blog tasarımları oluşturmak, web seminerlerini bloglara dönüştürmek, blog yazmak için resimler oluşturmak, farklı konularda blog yazıları yazmak ve hatta arama motoru optimizasyonu yapmak olabilir. Üretken yapay zeka araçları, büyük iş güçlerinin bu tür yaratıcı görevleri özel beceriler gerektirmeden gerçekleştirmesini sağladı.

Bhattacharya, “Tek başına bir 3B grafik tasarımcıya ihtiyacınız yok veya Upwork veya Fiverr’da doğru 3B grafik tasarımcıyı veya fotogerçekçi görüntü kopyalama oluşturucuyu bulmak için üç ay harcamanıza gerek yok” dedi.

Gushwork.ai, yapay zeka ile güçlendirilmiş iş gücünü potansiyel müşteri bulma, e-posta pazarlama, reklam yönetimi, sosyal medya platformlarında potansiyel müşteri katılımı, web semineri moderasyonu ve pazarlama, sosyal medya yönetimi, gelen müşteri adaylarına yanıt verme, CRM kurulumu, sosyal medya analitiği veri kazıma, potansiyel müşteri erişimi ve reklam kampanyası yönetimi gibi görevleri yerine getirmek üzere eğitmiştir. Bunların tümü başlangıçta satış ve pazarlama operasyonları iş akışlarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, girişim gelecekte daha uzmanlaşmış rollere de yayılmayı planlıyor.

Gushwork.ai, faaliyete geçtiği ilk üç ay içinde 50’den fazla işletmenin 200’den fazla karmaşık iş akışını devretmek için platformunu benimsediğini gördü. Bhattacharya, TechCrunch’a müşterilerinin yaklaşık %80’inin platformu her hafta aktif olarak kullandığını, neredeyse %90’ının ise her ay kullandığını söyledi.

Startup, küçük ve orta ölçekli işletmelere ve ABD ve Kanada’da iki ila 20-30 üyeden oluşan bir ekip boyutuna sahip önyüklemeli startup’lara giden ana odak noktasına sahiptir. Bhattacharya, mevcut müşteri tabanının %80 kadarının küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluştuğunu söyledi.

Gelişmiş ekonomiler Gushwork.ai için hakim pazarlar olsa da Bhattacharya, müşterilerinin yaklaşık %20’sini Hindistan’dan da gördüğünü söyledi. Başlangıç, aynı zamanda Hindistan ve Filipinler’i offshore yetenekleri için ilk tedarik üsleri olarak görüyor, ancak zaman içinde farklı ülkelerde işgücü tabanını oluşturacak gibi görünüyor.

“Uzaktan çalışma çağı, dünyanın herhangi bir yerinden yürütülebilecek bir dizi yeni iş fırsatı ve iş akışının kapısını açtı. Bu, geleneksel BT hizmetlerinin veya BPO endüstrisinin ötesine geçer. Gushwork.ai, bu sınır ötesi maliyet arbitrajından yararlanıyor ve işletmelerin en karmaşık iş akışlarından bazılarını yapay zeka araçları ve uygulamaları konusunda eğitilmiş seçkin bir talep üzerine offshore işgücüne devretmeleri için benzersiz bir platform oluşturuyor. Lightspeed ortağı Rahul Taneja yaptığı açıklamada, yapay zeka ile dış kaynak kullanımının geleceğini canlandıran ve yenilik yapan ekiple ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Önümüzdeki birkaç ay içinde Gushwork.ai, kalite kontrolünü ve veri güvenliğini ve gizliliğini geliştirmek için yeni fonları kullanmayı planlıyor. Ayrıca, işletmelerin karmaşık süreçlerini Gushwork.ai’nin platformu içinde oluşturmasına ve belgelemesine ve bunları bir iş akışları listesini otomatikleştirmek için büyük eğitim veri kümeleri olarak kullanmasına yardımcı olacak özellikler oluşturmaya çalışıyor. Ayrıca, yeni müşterilere ulaşmak için içerik odaklı organik pazara ve kişisel bina kanallarına bir miktar sermaye yatırmayı planlıyor.

Başlangıçta Brooklyn merkezli Bhattacharya ve Hindistan’ın Bengaluru kentinde üç kurucu üye ve kurucu ortak Venkatesh olmak üzere üç ülkeye yayılmış 25’in üzerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanı bulunuyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın