Grubhub ve Joco, NYC teslimat işçilerinin e-bisikletlere erişimini sağlamak için bir araya geldi

Grubhub ile bir pilot program başlatıyor Jokoen az 500 gig teslimat çalışanına e-bisikletlere ücretsiz erişim sağlamak için New York City merkezli yerleşik bir e-bisiklet kiralama platformu.

Teslimat çalışanlarının yüksek kaliteli e-bisikletlere erişebilmelerini sağlamak, bir dizi işten sonra NYC’de önemli bir tartışma konusu oldu. pil yangınları. Grubhub’ın Joco ile ortaklığı, teslimat platformunun, lityum iyon pillerin kullanımına yönelik farkındalığın ve güvenli uygulamaların yaygınlaştırılmasına yardımcı olmak için FDNY Vakfı’na 100.000 $’lık bir hibe vermesinin ardından geldi.

Şirket, Grubhub’ın ayrıca sertifikasız e-bisikletleri almak için bir pil geri dönüşüm programı oluşturmak için aktif olarak çalıştığını söyledi.

“Teslimat çalışanları, Grubhub’s da dahil olmak üzere binlerce topluluk ve işletme için çok önemlidir ve onların – ve tüm New Yorkluların – güvenliklerinin sağlanmasına yardımcı olmak en önemli önceliktir” dedi. Grubhub hükümet ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcısı Amy Perlik Healy yaptığı açıklamada. “Bu yeni ortaklıklar, e-bisikletlerin güvenli kullanımına ve pillerin teslimat ortakları tarafından kullanılmasına yönelik devam eden çalışmalarımızın bir uzantısıdır ve gelecekte trajik yangınların çıkmasını önlemek için makul olan her türlü yolu keşfedeceğiz.”rent a car 34

Şirketlere göre, Grubhub’ın Joco ile pilot çalışması Haziran ortasında başlayacak. Belirli Grubhub teslimat çalışanları, kısmi günlük, günlük veya haftalık e-bisiklet kiralama için kullanabilecekleri Joco kredileri alacaktır. İşçiler, Joco’nun Manhattan, Brooklyn ve Queens genelindeki 55 istasyonuna ve 1.000 bisikletine erişebilecek.

Grubhub ayrıca Manhattan şehir merkezindeki teslimat işçileri için dinlenebilecekleri, banyoyu kullanabilecekleri, telefonlarını şarj edebilecekleri, pili bitmiş bisikletleri tam şarjlı bisikletlerle değiştirebilecekleri ve teslimat sürücü teçhizatına erişebilecekleri bir Joco dinlenme merkezine sponsor olmayı planlıyor.

Joco, pil şarj kabinlerinin yanmaz olduğunu ve ulusal olarak tanınan bir test laboratuvarında test edildiğini söylüyor. Şirket, pillerin IEC 62133 standardına göre onaylandığını söylüyor.

Joco başlangıçta NYC’de piyasaya sürüldü 2021’de Citi Bike yarışmacısı olarak. Başlangıç, Lyft’e ait Citi Bike’ın Ulaştırma Bakanlığı ile olan özel satıcı sözleşmesini, halka açık mülkler yerine özel park yerlerine yerleştirilmiş bisikletlerini yerleştirerek atlatmaya çalıştı. Ancak Lyft, tomurcuklanan şirkete dava açtı, bu yüzden Joco dönmeye karar verdi esnek ekonomi çalışanlarını hedeflemek için.

Joco’nun kurucu ortağı Jonathan Cohen’e göre, ilk pilot uygulama altı ay sürecek ve umarız oradan genişleyecektir.

Cohen, TechCrunch’a “Teslimat topluluğuna mümkün olduğunca yardım etmek istiyoruz ve teslimat sürücülerinin güvenli araçları kolay bir şekilde alabilmelerini sağlamak istiyoruz, bu günümüz ortamında kolay bir şey değil” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın