Grab, Singapur’un üçüncü büyük taksi operatörü Trans-cab’ı satın aldı

rent a car 34

Singapur’un araç çağırma ve yemek dağıtım şirketi Yakalamak araç kiralama birimi için bir anlaşma imzaladı Kiralama Kapmak elde etmek için trans-kabinşehir devletinin üçüncü büyük taksi operatörü.

Grab’ın ilk yerel rakip alımı olan anlaşmanın 2023’ün dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor ve “Trans-cab’ın taksi ve araba kiralama işini, bakım atölyelerini ve yakıt pompası operasyonlarını” içeriyor. 2003 yılında kurulan Trans-cab, 50 taksilik bir filo ile yola çıktı ve iki kez halka açılmaya çalıştı. Şu anda 2.500’den fazla araçtan oluşan bir filoya sahiptir.

Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı ancak The Straits Times’ın haberine göre satın almanın büyüklüğünün yaklaşık 75 milyon dolar.

Nasdaq listesindeki araba çağırma devi, satın almanın Grab’ın daha kapsamlı bir sürücü tabanı sağlamasına izin vereceğini söylüyor. Grab hitap etmek istiyor Singapur’un sürücü sıkıntısı sorunuarz ve talep dengesizliği nedeniyle artan ücretlerle sonuçlandı.

Grab Singapore’un genel müdürü Yee Wee Tang yaptığı açıklamada, “Platformumuzdaki sürücü sayısını artırarak ve daha verimli çalışmalarına yardımcı olarak, yolcularımız için ihtiyaç duyduklarında ne kadar hızlı ve güvenilir bir araç bulduğumuzu geliştiriyoruz” dedi.

Satın alma, Güneydoğu Asya akşam yemeği uygulaması operatörünün binden fazla çalışanını veya personelinin yaklaşık %11’ini işten çıkarmasından sadece bir ay sonra gerçekleşti.

Trans-cab sürücüleri Grab platformuna katılacak ve Grab Ferdi Kaza Sigortası aracılığıyla ücretsiz sigorta kapsamı ve sürücülerin veri analitiği ve dijital pazarlama dahil olmak üzere becerileri öğrenmelerine yardımcı olan GrabAcademy programına erişim dahil olmak üzere mevcut Grab sürücülerine sağlanan avantajlardan yararlanacak. Sürücülere sadakat programları aracılığıyla da ödüller verilecek.

Grab, işletmeyi dijitalleştirmek için sürücü uygulamasını Trans-cab’ın mobil teşhir ünitelerine entegre etmeyi planlıyor. Grab’ın teknolojisi, Trans-cab taksi sürücülerinin kazançlarını yönetmelerini ve Grab’ın platformundan ve mevcut Trans-cab çağrı merkezinden rezervasyon almalarını sağlayacak.

Trans-cab genel müdürü Jasmin Tan, “Tüketici davranışları değişti ve bir süredir işi dijitalleştirme ve taksi şoförlerimizin rekabetçi olmaya devam edebilmesini sağlama ihtiyacının farkına vardık” dedi.

Birleşmeler ve satın almalar yoluyla konsolidasyon, artan enflasyonlar ve yüksek faiz oranlarındaki ters rüzgarlardan etkilenen ekonomik gerileme nedeniyle sıkı özel sermaye ve yavaş bir halka arz piyasası olarak teknoloji endüstrisinde yükselişte.

Nisan ayında, Singapur’un SMRT ilan edildi araç çağırma operatörü Adım Vergisiile birleşirdim Premier Taksiler yaklaşık 2.500 taksiden oluşan birleşik bir filoyu bir araya getirerek ülkenin en büyük ikinci taksi işletmecisi olmak. ComfortDelgro, yaklaşık 8.800 taksilik filosuyla Singapur’da pazar payının yaklaşık %60’ına sahiptir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın