Google Workspace ve Cloud, geçiş anahtarları için destek alıyor

rent a car 34

Google’dan bir ay önce geçiş anahtarı desteğini kullanıma sundu tüketici Google hesaplarına. bugün, uzanan Google Workspace ve Cloud hesapları için geçiş anahtarlarının açık beta lansmanı ile bunu işletme kullanıcılarına sunuyor.

Hemen hemen her büyük teknoloji şirketi gibi, Google da yıllardır şifrelere karşı savaş veriyor. Parolaların vaadi, parolalardan ve çok faktörlü kimlik doğrulamadan daha güvenli olmalarıdır çünkü bir uygulamadan veya SMS’den gelen bir kimlik doğrulama kodu kullanmak yerine, parola kullanıcıları telefonlarını, masaüstünü veya dizüstü bilgisayarlarını kullanarak web sitelerine ve uygulamalara zaten aynı oturum açma bilgileriyle giriş yapabilirler. cihazları için kullanın – ister biyometrik bir oturum açma isterse bir PIN kodu olsun. Kullanıcıların bu cihazlara fiziksel erişimi olması gerektiğinden, bir rakibin bu cihazlara yanlışlıkla erişmesi de daha az olasıdır.

Görsel Kaynakları: Google

Geçiş anahtarları, fiziksel güvenlik anahtarları gibi, kimlik avına karşı dirençli olma avantajına da sahiptir ve aslında, teknolojinin altında yatan kriptografik protokoller, fiziksel güvenlik anahtarlarından çok da farklı değildir.

Google’ın kendi araştırması, geçiş anahtarlarını kullanmanın parolalara göre iki kat daha hızlı ve dört kat daha az hataya açık olduğunu göstermiştir (burada sürpriz yok).

Google Workspace ürün müdürü Jeroen Kemperman ve Workspace mühendislik müdürü Shruti Kulkarni bugünkü duyuruda, geçtiğimiz on yılda Google, Google AI tarafından desteklenen otomatik savunmalarımız da dahil olmak üzere kimlik avı ve şifreyle ilgili tehditlere karşı mücadelede ön saflarda yer aldı. “FIDO Alliance altında fiziksel güvenlik anahtarlarının geliştirilmesini ve standartlaştırılmasını savunduk. Genel olarak parolalara göre daha basit ve daha güvenli bir alternatif olan geçiş anahtarları, dünya çapında milyarlarca kişiye kimlik avına dayanıklı teknolojiyi ulaştırmak için yapılan bu çalışmanın doruk noktasını temsil ediyor.”

Bu Workspace kullanıma sunmalarında olduğu gibi, Google bu yeni özelliği yavaş yavaş kullanıma sunuyor. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca yöneticiler, kullanıcıları için geçiş anahtarlarını etkinleştirme olanağına sahip olacak ve oturum açarken şifreleri atla.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın