Google Pixel üretimini Vietnam’a kaydırıyor

Google Pixel üretimini Vietnam’a kaydırıyorAmerika ve Çin arasındaki tansiyon nedeniyle büyük Amerikan teknoloji şirketlerinden bazıları üretimlerini Vietnam’a kaydırmaya hazırlanıyor. The New York Times’ın haberine nazaran, Google da bu grupta yer ediniyor. Google Pixel parlak zeka telefonlarını Çin yerine Vietnam’da üretileceği söyleniyor.

Habere göre, firmanın Pixel serisi telefonları hâlihazırda Çin’in güneyindeki Foxconn fabrikalarında üretiliyor. Ancak Pixel 7 serisi için üretimin Vietnam’da başlayacağı söyleniyor. Buna ek olarak, Google’ın gelecek yıl satacağı üst segment Pixel telefonların yarısını Vietnam’da üretmeyi düşündüğü belirtiliyor.

Pixel serisinin ilk katlanabilir üyesinin 2023’te kullanıcıların karşısına çıkması umut ediliyor. Ancak bu modelin üretiminin Çin’de gerçekleştirileceği söyleniyor. Katlanabilir ekran ve menteşe nedeniyle Çin’deki tedarikçilere yakın olunmasının gerektiği ve bundan dolayı Google’ın katlanabilir aygıt üretimini Çin’de tutacağı belirtiliyor.

Katlanabilir ekranlı Google Pixel ile alakalı çıkan ilk haberlerde telefonun 2022 sona ermeden tanıtılabileceği söylenmişti. Ancak The New York Times’ın haberinde bu telefonun çıkışının 2023’e kalacağı açıkça belirtiliyor. Bu değişikliğin nedeni bilinmese de, Çin’de pandemi nedeniyle yaşanan kapanmaların ve tedarik zincirindeki sıkıntıların bu durumda müessir olduğu düşünülüyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın