Google, güvenlik baskısında iki yıldır etkin olmayan hesapları silecek

3d duvar kağıdı

Milyarlarca kullanıcı hesabına ev sahipliği yapan Google, Salı günü iki yıldır etkin olmayan hesapları silmeyi planladığını söyledi. Şirket, kararın internet devinin geniş kullanıcı tabanı için güvenlik önlemlerini güçlendirmeye yönelik devam eden çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.

Bu yılın Aralık ayından itibaren Google, çeşitli hizmetlerinden herhangi birine iki yıl boyunca erişmemişse bir hesabı silebilir. bir blog yazısında yazdı. Hesap silme işleminin bir parçası olarak Google, kullanıcının Google Workspace, YouTube ve Google Fotoğraflar’da depoladığı içeriği de kaldıracaktır.

Google, bir hesabın silinmesine kadar geçen aylar boyunca “birden çok bildirim” göndereceğini söyledi. Google, yeni hareketsizlik politikasının işletme hesaplarını ve okullar tarafından kullanılan hesapları da etkilemeyeceğini söyledi.

Aktif bir hesabı sürdürme kriterleri oldukça azdır. E-posta okumak veya göndermek, Google Drive kullanmak, YouTube videosu izlemek, Google Play Store’dan bir uygulama indirmek, bir Google hesabıyla üçüncü taraf bir uygulamada veya hizmette oturum açmak veya oturum açıkken bir Google araması yapmak gibi etkinlikler bir hesabı aktif tutmak için hepsi yeterli olacaktır.

Google, atıl hesaplar nedeniyle ortaya çıkan güvenlik endişelerini gidermek için bu adımı attığını söyledi. “Dahili analizimiz, terk edilmiş hesapların 2 adımlı doğrulamaya sahip olma olasılığının aktif hesaplara göre en az 10 kat daha düşük olduğunu gösteriyor. Yani, bu hesaplar genellikle savunmasızdır ve bir hesap ele geçirildiğinde, kimlik hırsızlığından istenmeyen ve hatta spam gibi kötü amaçlı içerik için bir vektöre kadar her şey için kullanılabilir, ”diye yazdı şirket blog gönderisinde.

Google, kullanılmayan hesapları sildikten sonra kullanıcı adlarıyla ne yapmayı planladığını söylemedi. Şirketin hamlesi, Twitter CEO’su Elon Musk’ın yakın zamanda planlarını duyurmasının ardından geldi. kullanılmayan hesapları temizleme ve kullanıcı adlarını geri dönüştürme.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın