Kişisel CRM uygulaması Clay, ilişkilerinizde gezinmenize yardımcı olacak bir yapay zeka yardımcısını tanıtıyor

Kil, insanların kendi ilişkilerini (arkadaşları, aileleri, iş arkadaşları, sektördeki meslektaşlar ve daha fazlası dahil) yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlandığından, kişisel CRM’ye benzeyen bir girişim, ağınızdan daha fazla içgörü elde etmenize yardımcı olmak için şimdi yapay zekaya yöneliyor. kişiler. Bağlantılarınız arasında belirli bir yere gitmiş, belirli bir şirkette çalışan veya belirli bir konu hakkında bilgisi olan bir yapay zekaya sormak isterseniz, Clay’in Nexus olarak adlandırılan yeni yapay zeka gezgini yardımcı olabilir.

Günümüzde pek çok kişi yapay zekayı web’deki bilgileri özetlemek veya genel konularla ilgili soruları yanıtlamak için kullanırken, Nexus yapay zekayı daha pratik ve kişisel bir amaç için kullanırken kullanıcı gizliliğine de saygı gösteriyor.

2021’de lanse edilen, Clay’in ilk versiyonu sunuldu bir adres defterinden daha güçlü bir şey oluşturmak için adres defterinizden ve Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi diğer sosyal ağlardan bilgi çeken, ancak aynı zamanda geleneksel bir CRM sistemi kadar satış ve boru hattı odaklı olmayan bir hizmet. Bunun yerine şirket, ürününü “halkınız için bir ev” olarak tanımladı ve bir tür kişisel ilişki odaklı veritabanı ve iletişim sistemi için bir niş oluşturdu.

Clay ile iş arkadaşlarınızın ve arkadaşlarınızın en son başarılarını, son gönderilerini ve doğum günlerini takip edebilir ve nasıl tanıştığınız, en son ne zaman takıldığınız veya ne hakkında konuştuğunuz gibi hatırlamak istediğiniz notları not edebilirsiniz. ve kişileri gruplar halinde organize edebilir. Bu özellikler bir araya geldiğinde, ilişkileriniz hakkında daha düşünceli ve vicdanlı olmanızı sağladı; bu, ağınızı büyütmekten daha iyi bir arkadaş olmaya kadar her konuda yardımcı olabilir.

Şimdi, yapay zeka destekli yeni Nexus özelliği, ağınız hakkında daha da fazla bilgi edinmek ve ilişkilerinizi sürdürmenize yardımcı olmak için kişisel veritabanınızda sorgulama yapmanıza olanak tanıyacak.

Görsel Kaynakları: Kil

“Mevcut AI araçları dalgasıyla. Bence gördüğümüz şeylerin çoğu teknoloji ve çözüm arayışı,” diyor kurucu ortak Clay. Matthew Achariam. Achariam, Clay’den önce Y Combinator destekli analiz şirketi Castora’da ürün liderliği yaptı. Kurucu ortak tarafından Clay’e katıldı zachary hameddaha önce Goldman Sachs’ın Marquee’sinde ürün yöneticisiydi.

Achariam, “Clay’i ilk başlattığımızda, gerçekten düzeltmek istediğimiz ilk şeylerden biri aslında insan aramasıydı… Temelde bozuk çünkü tüm verileriniz her yerde ve çok fazla var dedik,” diye açıklıyor Achariam. “Yapay zekadaki gelişmeleri ilk duyduğumuzda sevinçten uçuyorduk çünkü artık ağınızı, gezinmek için biraz yardıma ihtiyacınız olan bu canlı, taşınabilir şey haline getirebilirsiniz.”

Görsel Kaynakları: Kil

Şirket, OpenAI teknolojilerinin bir kombinasyonunu, Hugging Face’in Antropik ve kendi kendine eğitilmiş modellerini ve diğer açık kaynak teknolojilerini kullanarak bu amaç için özel olarak tasarlanmış bir araç oluşturmak amacıyla geçen yılı AI işlevlerini geliştirmeye çalışarak geçirdi. kendi amaçları için hibrit model.

Sonuç, içgörüler için kendi ağınızı sorgulamanıza izin veren Nexus’tur. Örneğin, Nexus’a gelecek hafta New York’ta bir akşam yemeği partisine kimi davet edeceğinizi veya bağlantılarınız arasında kimin çip üretimi hakkında çok şey bildiğini sorabilirsiniz. Veya, Achariam’ın tanımladığı gibi, ağınızla sanki bir kişiymiş gibi konuşmak, ardından bu verileri anlamasına dayalı olarak sizin için bir liste oluşturmasını sağlamak gibi.

Yapay zeka yardımcısı ayrıca ilişki kurmaya da yardımcı olabilir, örneğin bir kişiye kısa süre sonra yetişmenizi önermek için bir e-posta yazmak gibi şeyler yapmanıza yardımcı olabilir. Veya birinin doğum günü olduğunda hediye fikirleri önerebilir.

Görsel Kaynakları: Kil

Ağınızdaki bilgilerin hassasiyeti göz önüne alındığında, Clay her zaman kullanıcı gizliliğine ve güvenliğine nasıl saygı duyduğu konusunda açık sözlü olmuştur ve insan tarafından okunabilir bir bilgi sunar. Gizlilik Politikası tüm entegrasyonları için mümkün olan en kısıtlayıcı politikayı varsayılan olarak kullanma eğiliminde olduğu yerde. Örneğin, e-posta gövdelerini çekmez, yalnızca konu satırı ve alıcılar gibi meta verileri çeker. Ayrıca, verileri eğitim amacıyla kullanan üçüncü taraf sağlayıcılarla çalışmaktan vazgeçerek ve her şeyin devre dışı bırakılmak yerine dahil edilmesini sağlayarak neleri toplayıp neleri toplamadığı konusunda açık. (Ayrıca, daha sonra devre dışı bırakırsanız bilgiler silinir.)

“Bu veriler için işleme katmanı olmanız ve bize güvenebilmeniz, örneğin tüm verileri OpenAI’ye veya bu diğer şirketlerden herhangi birine vermediğimiz anlamına gelir. Kullandığımız veriler, bunları nasıl kullandığımız ve yanıtladığı soru hakkında çok net olabiliriz,” diyor Hamed.

Diğer şirketler gibi Clay’in de API’ler aracılığıyla Twitter’a erişiminin Elon Musk’ın politika değişikliğinden bu yana kötüleştiğini not etmeliyiz. Ancak şirket, mevcut kullanıcılar geçmişte Twitter’a bağlandıysa, bu verilerin hala mevcut olması gerektiğini söylüyor.

Görsel Kaynakları: Kil

Clay, şu anda Mac, Windows, web ve iOS ve yakında Android’de kullanılabilen uygulamasını şu anda kaç kullanıcının kullandığını paylaşmıyor. Bununla birlikte, kurucular bize, ağ boyutu açısından yönetilen 100 milyondan fazla ilişkiye yaklaştığını söylediler. (Her kullanıcı kendi ağında binlerce kişiye sahip olabileceğinden, bu, kullanıcılara eşdeğer değildir. Ancak burada, ortalamaları kullanarak bir kullanıcı tahminine geri dönebilirsiniz.)

Uygulamanın kendisi, birçok insanla tanıştıkları kariyerlerinin başlarındaki MBA öğrencilerinden VC’ler gibi geniş ağlara sahip olanlara kadar birçok sektör arasında popülerdir. Bazı küçük işletme müşterileri de Clay’i en iyi müşterileriyle daha iyi ilişkiler geliştirmek için kullanıyor, ancak satış hattı endişeleri için değil.

Şimdi de başlangıç katmanlı fiyatlandırma sunar, daha sınırlı bir arama geçmişine sahip ücretsiz, kişisel bir plan ve sınırsız arama geçmişine sahip bir Profesyonel Plan (ayda 20 ABD Doları) ile başlar. Ekip, bunun artık uygulaması için büyük bir satış noktası olacağına inandığından, yeni AI özelliklerinin her iki plana da hiçbir ek ücret ödemeden yayılacağını söylüyor.

“İnsanların eline geçmek istedik. Bunun yapay zeka için benzersiz bir kullanım durumu olduğuna gerçekten inanıyoruz ve bunu – CRM, ağ oluşturma, herhangi bir şeyle iletişim kurma – alanında bunu yapan ilk insanlarız. Bu nedenle, insanlara olacakların bir ön izlemesini vermek istedik,” diyor Hamed.

Özellik şu anda teknik önizleme aşamasında olduğundan, kullanıcılar yapay zeka kullanım durumu için ağlarının verilerini yalnızca ayda bir kez “yenileyebilecek”, ancak bu durum zamanla gelişecektir.

Hâlâ 14 kişilik küçük bir ekip olan Clay, Forerunner Ventures, General Catalyst ve diğerlerinden 8 milyon doların biraz üzerinde bir tohum finansmanı ile destekleniyor. Şirket, yapay zeka planları üzerinde gelen ilgiyi gördü, ancak şu anda ek bir tur yükseltme taahhüdünde bulunmadı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın