Google, belirli Pixel ve Xiaomi cihazları için Chromebook uygulama akışını etkinleştirir

Google I/O’daki bir dizi duyuru arasında teknoloji devi, Phone Hub aracılığıyla etkinleştirilmiş uygulama akışı ChromeOS Beta’da. Bu özellik, doğrudan Chromebook’unuzdaki özel bir pencerede Android telefonunuzdaki farklı uygulamaları kullanmanıza olanak tanır. Phone Hub etkinleştirildikten sonra, Chromebook’unuzda mobil Chrome tarayıcınızdan telefon bildirimlerinizi kontrol etme, açık sekmeleri bulma ve uygulama akışı yapma gibi şeyler yapabilirsiniz.

onun içinde Destek sayfası özellik için Google, uygulama akışının “Android sürüm 13 veya sonraki sürümlerini çalıştıran Pixel 4A ve üzeri” ile uyumlu olduğunu belirtiyor. Pixel olmayan telefonlara gelince, uygulama akışı yalnızca Android 13 veya üstünü çalıştıran Xiaomi 12T, 12T Pro, 13 ve 13 Pro ile uyumludur.

Mobil cihazınızda bir uygulama açtıktan sonra, bir mesajlaşma uygulaması bildirimine tıklayarak veya Hub’ın “Son Uygulamalar” bölümüne göz atarak uygulamaları aktarabilirsiniz. Phone Hub’daki Son Uygulamalar listesinden erişebileceğiniz “Tüm Uygulamalar” aracılığıyla da bir uygulama akışı başlatabilirsiniz.

Google, “Artık Android telefonunuzun uygulamalarını Chromebook’unuzda yayınlayarak bir sohbeti yanıtlamak, bir araç paylaşımının veya teslimatın durumunu kontrol etmek ve alışveriş listenizi düzenlemek gibi hızlı görevleri tamamlayabilirsiniz.” Blog yazısı. “Uygulama Akışını kullanmak için Chromebook’unuzda Phone Hub’ın etkinleştirildiğinden emin olun.”

Bir uygulamayı telefonun dokunmatik ekranında yaptığınız gibi yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için Chromebook’unuzun izleme dörtgenini kullanabilirsiniz. Chromebook’unuzda dokunma desteği varsa akış uygulamasıyla etkileşim kurmak için dokunmatik ekranı kullanabilirsiniz.

Google ayrıca, hem telefonunuzun hem de Chromebook’un aynı Wi-Fi ağını paylaşması gerektiğini ve iki cihazın birbirine yakın olması gerektiğini not eder. Ayrıca, “mevcut ağ ortamınız uygulama akışını desteklemiyorsa, her iki cihazı da aynı yerel alan ağına koymak için Anında Tethering’i kullanabilirsiniz.” Devre dışı kalırsanız, mobil cihazınız Chromebook’unuzdan çok uzaktaysa veya bağlantı hataları varsa uygulama akışı sonlandırılabilir.

Belirli görevleri tamamlarken cihazlar arasında geçiş yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olabileceğinden, işlevsellik memnuniyetle karşılanır. Chromebook Android uygulama akışı, ChromeOS beta kanalında mevcuttur.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın