Google, Bard bekleme listesini sona erdirerek chatbot’un İngilizce sürümünü yaygın olarak kullanılabilir hale getirir

-de Google G/Ç bugün şirket, bekleme listesi kısıtlamalarının çoğunu kaldırdığını ve ozan, şirketin üretken AI sohbet robotu, bugünden itibaren İngilizce olarak daha yaygın olarak kullanıma sunuluyor. Fikir, sohbet robotu üzerinde çalışmaya devam etmek, ancak daha büyük bir grup insanla

Google Asistan ve Bard Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sissie Hsiao, değişikliği duyuran bir blog gönderisinde resmi duyuruyu yaptı. “Ek iyileştirmeler yapmaya ve yeni özellikler sunmaya devam ettikçe, Bard’ı deneyip bizimle geri bildirimlerini paylaşabilmeleri için daha fazla kişinin eline ulaştırmak istiyoruz. Bu nedenle, bugün bekleme listesini kaldırıyoruz ve Bard’ı 180’den fazla ülke ve bölgeye açıyoruz – yakında daha fazlası da gelecek” diye yazdı.

Google’da kıdemli ürün direktörü ve Bard’ın liderlerinden biri olan John Krawczyk de konferanstan önceki bir basın toplantısında, yakında ek dillerle birlikte chatbot’un Korece ve Japonca sürümlerini kullanıma sunacaklarını duyurdu. “IO’dan hemen sonra ilk 40 dile genişlemeye devam edeceğiz” dedi.

Güvenlik önlemi olarak diğer dilleri ayrı ayrı kullanıma sunduklarını da sözlerine ekledi. Chatbot’u nasıl geliştireceklerinden sorumlu olmak, şirketin basın etkinliği boyunca yinelediği bir temaydı. Hatta Bard’a bir betadan ziyade bir deneyden bahsediyor.

Son olarak Google, yakında Bard’a çok modlu içerik ekleyeceğini duyurdu, bu da yanıtları yalnızca metinden daha fazlasında sunabileceği anlamına geliyor. “Yakında, Bard hem yanıtlarında hem de istemlerinizde daha görsel hale gelecek. Ona “New Orleans’ta mutlaka görülmesi gereken yerler nelerdir?” gibi sorular sorabileceksiniz. – ve metne ek olarak, keşfettiğiniz şey hakkında size çok daha iyi bir fikir vermek için zengin görsellerle birlikte yararlı bir yanıt alacaksınız,” diye yazdı Hsiao şirket blog yazısında. Zengin görseller şimdilik resimler anlamına geliyor, ancak muhtemelen bir noktada haritalar, çizelgeler ve diğer öğeleri içerecekler.

Google Bard’ı duyurdu Şubat ayında bir blog gönderisinde. İlk halka lansmanını Mart ayında yaptığında yaptı. ozan mevcut artık feshedilmiş bekleme listesine kaydolarak. OpenAI’nin ChatGPT’sine çok benzeyen Bard, soruları doğal dilde yanıtlayacak bir sohbet robotudur.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın