GM ve ortağı Samsung SDI, 3 milyar dolarlık pil fabrikası için Indiana’yı seçti

Elektrikli araç ve pil üretiminin yoğunlaştığı Michigan’dan Georgia’ya kadar uzanan bir bölge olan pil kuşağının başka bir projesi daha var.

GM-Samsung SDI, 2026’da faaliyete geçmesi planlanan 3 milyar dolarlık pil hücresi fabrikasının yeri için Indiana’yı seçti. Indiana Valisi Eric Holcomb duyuruyu yaptı Salı, fabrikanın New Carlisle’nin doğusunda yer alacağını ve 1.700 imalat işi yaratmasının beklendiğini belirtti.

Indiana’nın performansa dayalı olacağını belirttiği devlet teşviklerinin miktarı henüz kesinleşmedi. St. Joseph County, Indiana Michigan Power ve Northern Indiana Public Service Company de ek teşvikler sundu.

rent a car 34

GM ve Samsung SDI Nisan ayında duyurdu ortak girişim bir pil hücresi fabrikası inşa etmek. Bugüne kadar nerede olacağı belli değildi.

Pil hücresi fabrikası, GM’nin ABD’deki toplam pil hücresi kapasitesini yaklaşık 160 GWh’ye çıkarmaya yetecek kadar 30 GWh’den fazla kapasiteye sahip olacak. Otomobil üreticisi, Amerika Birleşik Devletleri’nde dört pil fabrikası daha kuruyor.

GM daha önce tesisteki üretim hatlarının nikel bakımından zengin prizmatik ve silindirik hücreler üreteceğini söylemişti. Prizmatik ve silindirik hücreler, üç tip EV pil hücresinin ikisidir. GM’nin Ultium pil platformu, araçlarının çoğu için üçüncü bir tarz – kese – kullanır.

Fabrika, Fort Wayne Montaj fabrikası da dahil olmak üzere halihazırda beş tesisin bulunduğu ve 5.700’den fazla sakini istihdam ettiği Indiana’daki GM varlığını genişletiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın