GitHub’dan Thomas Dohmke, Disrupt SaaS Sahnesi hakkında açık kaynak, yapay zeka ve daha fazlasını konuşuyor

Bariz olanı belirtmek gerekirse, hizmet olarak yazılıma sahip olamazsınız (SaaS) yazılım geliştiricisi olmayan şirketler. Yaratıcı geliştiriciler, dünya çapında ticari motorları besleyen tescilli ve açık kaynak kodunu oluşturur. Yine de bildiğimiz gibi, teknolojiler tüm endüstrileri değiştirebilir. Bu da şu soruyu gündeme getiriyor: AI çağında kodlamanın geleceği nedir?

Bu çok büyük bir sorun ve GitHub’ın CEO’su Thomas Dohmke’nin bu yılki ocak başı sohbetimiz için bize katılacak olmasından heyecan duymamızın bir nedeni de bu. SaaS Aşaması de TechCrunch Bozma 2023 19-21 Eylül’de San Francisco’da.

TechCrunch Disrupt 2023’te GitHub CEO’su Thomas Dohmke’yi dinleyin

2018’de Microsoft tarafından satın alındı 7,5 milyar dolara, şu anda 100 milyon aktif kullanıcıya sahip olan GitHub, milyonlarca açık kaynaklı ve tescilli yazılım projesi için fiili barındırma platformudur. Geliştiricilerin her yerden paylaşılan kod tabanları etrafında işbirliği yapmasına olanak tanır. İki yıl önce şirket yapay zeka destekli programlama asistanını piyasaya sürdü. yardımcı pilotVisual Studio Code gibi popüler geliştirme ortamlarında tüm kod satırları için öneriler sağlayan bir hizmet.

Yardımcı Pilot ve yapay zeka yetenekleri arttıkça, bu durum geliştiriciler için nasıl sonuçlanacak? İnsan kodlaması geçerliliğini yitirebilir mi? nasıl olduğunu merak ediyoruz Dohmke gezinecek potansiyel olarak bildiğimiz yazılım geliştirmeyi değiştirebilecek hızla değişen bir dinamik.

Diğer olası konular, açık kaynak geliştiricilere nasıl ödeme yapıldığını içerir. Dünyanın en kârlı şirketlerinden bazılarının ürünleri ücretsiz açık kaynaklı projelere bağlıdırVe herkes istekli değil bu ücretsiz emeği paraya çeviren şirketler hakkında. Ayrıca GitHub’ın temel git-merkezli ürünlerinin ötesindeki yol haritası hakkında daha fazla bilgi edinmek için can atıyoruz.

Yapay zekanın ne kadar hızlı değiştiği göz önüne alındığında, Eylül ayında tam olarak nerede olacağını ve hangi soruların alakalı olacağını bilmek zor. Ancak kodlamanın geleceği hakkındaki sohbetin – artı Dohmke’nin endüstri içgörülerinin – kaçırmak istemeyeceğiniz bir ateş başı olacağını düşünüyoruz.

Çocukluğundan beri yazılım geliştirmeye ilgi duyan GitHub CEO’su Thomas Dohmke, kariyerini geliştiricilerin sevdiği araçları geliştirerek ve yazılım geliştirmeyi değiştiren yenilikleri hızlandırarak inşa etti. Dünyanın ilk ölçekli yapay zeka geliştirici aracı olan GitHub Copilot’u piyasaya sürdü ve şirketin GitHub’ı tüm geliştiricilerin evi haline getirme temel misyonunu yürütüyor.

Dohmke, GitHub’a katılmadan önce HockeyApp’in kurucu ortağı oldu ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınmasıyla şirketi CEO olarak yönetti. Dohmke, Birleşik Krallık Glasgow Üniversitesi’nden makine mühendisliği alanında doktora derecesine sahiptir.

Disrupt’ta SaaS Aşamasını Keşfedin

Daha fazla Disrupt istediğinizi yüksek sesle ve net bir şekilde duyduk, bu nedenle bu yıl tüm Disrupt ekosistemini ana etkinliğe sığdırıyoruz! Popüler, bağımsız TC Oturumlarımız ilk kez ana gemiye geliyor: Disrupt Stage’e ek olarak, bugün teknoloji dünyası için en önemli sektörlere odaklanan salon benzeri programlarla altı aşamayı dolduruyoruz. — SaaS Aşamasına girin.

SaaS Aşaması Disrupt’ta hizmet olarak yazılımın mobil uygulamalar, bulut tabanlı kaynaklar, işbirliği araçları, yaratıcı topluluklar, geliştirici araçları, e-ticaret, düşük kod, sürekli gelir ve pazarlama ile yaratıcılığı ve verimliliği nasıl ortaya çıkardığına dair tam bir programlama günü aletler.

Sektörün şu anki durumuna bakacağız ama en önemlisi, sırada ne olduğuna bakacağız. Örneğin, 2023’te başarılı bir SaaS girişimi oluşturmak için gerekenler ve nasıl fon sağlanacağı hakkında konuşacağız. Ayrıca, Yapay Zeka araçlarını SaaS ürününüze nasıl ekleyebileceğinize, bazı büyük oyuncuların mevcut finansal ortamda satın almalar hakkında nasıl düşündüklerine ve – ileriyi düşünerek – kuantum bilişim startup’larının platformları için SaaS’tan nasıl yararlanabileceklerine de bakacağız.

Bu yılki makalenin tamamına göz atın SaaS Aşaması.

TechCrunch Bozma 19-21 Eylül tarihlerinde San Francisco’da gerçekleşecek. 800$’a kadar tasarruf edebilirsiniz, ancak son tarih 12 Mayıs Cuma 23:59 PDT. acele et ve bugün Disrupt kartınızı satın alın!

Şirketiniz TechCrunch Disrupt 2023’e sponsor olmak veya katılmakla ilgileniyor mu? Sponsorluk satış ekibimizle şu şekilde iletişime geçin: bu formu doldurmak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın