Geç aşamadaki girişimler daha az harcamaya başlıyor

Geri ne zaman Silikon Valley Bank, müşterilerine hala bir finansal hamle paketi sunuyordu. bir sunum kendi yatırımcılarına “artan müşteri nakit yakımı”nın “baskılayıcı” olduğunu [its] fon akışlarının dengesi.”

Daha önce Silikon Vadisi’nin merkez bankası borsaya, girişim dolarları yavaşlarken başlangıçtaki nakit tüketiminde “ılımlı, ilerici” bir düşüş beklerken, 2023’ün ilk çeyreğinde yakmanın “ılımlılaşmadığını” söyledi. Bu, mevduat tabanına zarar verdi. Bu da daha sonra bankayı paramparça eden kaçışta hızlandırıcı bir faktördü.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Birkaç düzine saat sonra başarısız olmadan önce bankanın notlarını okumak, bu sütun yakma istatistiğini çıkardı SVB’nin varlık satışı ve borç değişiminin en ilginç parçası olarak. Hay aksi.

Yeni başlayan bir banka hücumunu not edemememize rağmen, veri seti kafamızda ilginç bir sonuca vardı: Başlangıçlar, en azından Amerika Birleşik Devletleri’nde, yakma oranlarını gerçekten azaltmakta başarısız oluyordu.

Yeni veriler biraz daha nüanslı bir tablo çiziyor. Teşekkürler SaaSletter ile paylaşılan Brex verilerine, biraz daha ayrıntılı hale gelebiliriz. Daha sonraki aşamadaki başlangıç ​​harcama kesintilerini önceki emsalleriyle karşılaştırdığınızda, daha büyük girişimlerin daha iyi bir iş çıkardığı ortaya çıkıyor.

O halde soru, bunun mantıklı olup olmadığıdır. Hadi keşfedelim.

Harcamayı azalt, yakmayı azalt

İlk çeyrekte gördüğümüzü hatırlayın geç aşamadaki yuvarlak boyutlar ve değerler keskin bir şekilde düşüyor. Daha büyük, daha zengin değere sahip girişimlere akan sermaye geriliyor ve tek boynuzlu atlar şu anda sıkışmış bir kaya (düşen risk sermayesi yatırımı), zor bir yer (tamamen ölü bir halka arz piyasası ve onların büyüklüğündeki şirketler için yavaş M&A faaliyeti) ve zorlu bir zor yer (birçok geç aşamadaki girişimin kağıt değerlemeleri taşıması gerçeği) arasında. paritede yeni yatırıma dönüşmez).

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın