FTC’nin Microsoft’un Activision Blizzard anlaşmasını durdurmak için ihtiyati tedbir istediği bildiriliyor

rent a car 34

Microsoft’un 68.7 milyar dolarlık satın alma teklif etti Activision Blizzard, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerden karışık bir yanıt aldı, ancak Federal Ticaret Komisyonu en büyük eleştirmeni olabilir. Ajansın, anlaşmanın bu yıl içinde durumla ilgili kendi resmi kararına kadar devam etmesini önlemek için ihtiyati tedbir başvurusunda bulunduğu bildirildi.

Microsoft, oyun devini satın alma niyetini açıkladı geçen yılın başlarında Ezeli rakibi Sony’yi geride bırakmak için mücadele eden kendi Xbox ve PC oyun bölümünü güçlendirmenin bir yolu olarak. (Gerçi dünkü etkileyici Xbox gösterimi, savaşın bitmesine çok uzak olduğunu açıkça gösteriyor.)

Bunu, dünyanın dört bir yanındaki antitröst düzenleyicilerinden gelen ve bunun gibi endüstri konsolidasyonunun tüketiciler için çok az fayda ve çok sayıda risk oluşturduğunu söyleyen endişeli açıklamalar izledi. Çok sayıda soruşturma sürüyorve Birleşik Krallık anlaşmayı engellemek için harekete geçti, ancak bu oradaki mahkemede temyiz ediliyor.

Zaten satın almaya itiraz eden bir davası olan, ancak Ağustos ayına kadar kendi idare hukuku yargıcı tarafından dinlenmesi planlanmayan FTC’yi işaretleyin. Bu nedenle, ajansın şimdi anlaşmaya karşı bir ihtiyati tedbir talep ettiği bildiriliyor – esasen, bir yargıçtan davanın başarılı olup olmayacağına, yasal süreç sırasında zarar olup olmayacağına ve eğer öyleyse anlaşmanın ilerlemesini engelleyip engellemeyeceğine dair bir ön karar vermesini istiyor. bu arada Hareketi ilk olarak CNBC bildirdi.

Ajansın bir bu sabah kapalı kapılar ardında toplantı “kamuya açık olmayan bir yasa uygulama meselesinin değerlendirilmesi” için, söz konusu konu pekâlâ olabilir.

Bu tür kararlar genellikle durumun oldukça net olmasını gerektirir ve bu, olmayabilir. Davayı açtığında FTC, “Microsoft’un önde gelen bağımsız bir oyun stüdyosunun kontrolünü ele geçirmesini ve onu birden fazla dinamik ve hızlı büyüyen oyun pazarındaki rekabete zarar vermek için kullanmasını engellemeye çalışıyoruz” dedi.

Activision Blizzard’ı “bağımsız bir oyun stüdyosu” olarak adlandırmak zorlayıcı bir şey: Muazzam yapışık şirket, geçen hafta lansman satış rekorları kıran Diablo IV de dahil olmak üzere dünyanın en popüler oyunlarından bazılarından sorumlu – tüm platformlarda olması gerekiyor. söylendi. Ve Microsoft, satın alma duyurusundan bu yana kendi kayan yazı başlıklarının birçoğunda birden fazla platform desteğini belirtmeye dikkat etti.

Onay ve daha fazla ayrıntı için FTC ile iletişime geçtim ve yanıt alırsam bu gönderiyi güncelleyeceğim.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın