Flowie, faturaların serbestçe akışını sağlamak istiyor

Tanışmak çiçek, şirketler arasındaki para hareketlerini kolaylaştırmak isteyen yeni bir Fransız girişimi. Şirket alacak hesapları ve borç hesaplarıyla ilgili her şeyi merkezileştirir, böylece şirketteki herkes müşteriler tarafından ödeme alınması ve tedarikçilerden para alınması söz konusu olduğunda ilgili bilgileri görebilir.

Flowie, Yann Ravel-Sibillot, Rémi Legorrec ve Aurélie Hadida tarafından başlatıldı. Özellikle şirketin CEO’su, iş faturaları geniş ölçekte yönetmeye geldiğinde zaten pek çok deneyime sahip. Big Mamma’nın CTO’suydu ve üzerinde çalıştı. Pazarhızlı bir restoran ödeme akışı.

Bu yeni başlangıçla, Flowie ekibi şirketlerin faturaları işleme şeklini iyileştirmek istiyor. Flowie, tüm işlem verileriniz için merkezi bir havuz görevi görür.

Sözleşmelerinizi, sipariş numaralarınızı, makbuz fişlerinizi vb. tutan ERP sistemi gibi tüm mevcut araçlarınızla bağlantı kurar. Flowie ayrıca bir müşteri veya tedarikçi ile olan ilişkiniz hakkında bir bağlam elde edebilmeniz için CRM’nizle entegre olur. Son olarak, bir ödeme alıp almadığınızı görebilmesi ve yeni ödemeler başlatabilmesi için banka hesabınızla da bağlantı kurar.

Örneğin, bir tedarikçiden fatura aldığınızda, genellikle muhasebeden sorumlu kişi bu tedarikçiye ödeme yapması gerekip gerekmediğini gerçekten bilmez. Belki de şirketiniz ödediğinizin karşılığını hiç almadı.

Dahili bir görüşme yapmak ve sürtüşme yaratmak yerine, herkes Flowie’deki işlemleri doğrulayabilir. Platform otomatik olarak faturadan bilgi almaya çalışır ve şirketteki kişiler bağlam sağlamak için dosya ekleyebilir.

Bir işlem onaylandığında, şimdi ödemeyi veya gelecekte bir noktada ödemeyi seçebilirsiniz. İleride bir ödeme planlarsanız, tedarikçinize ödemenin planlandığını bildirebilirsiniz ve bekleyen faturayla ilgili olarak size geri dönmenize gerek yoktur.

Denklemin diğer tarafında, alacak hesapları söz konusu olduğunda, şirketler Flowie’ye fatura yükleyebilir. QR kod ile e-faturaya dönüştürülür. Müşteriler bir bağlantıya tıklayabilir ve farklı ödeme yöntemlerini görebilir. Banka havalesi, kart ödemesi veya otomatik ödeme ile ödeme yapabilirler. Flowie ayrıca erken ödeme indirimleri sunmanıza da olanak tanır.

Başlangıç ​​için henüz erken günler. Şirket, iş meleklerinden biraz para topladı ve ürün üzerinde çalışan 11 kişi var. Ancak şirket, platformunda zaten yüz milyonlarca avroluk faturaları takip etti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın