Bluu Seafood, ekili balık ürünlerini pazara sunmak için 17,5 milyon dolar kazandı

Mavi Deniz ÜrünleriKültüre alınmış (yani “laboratuvarda yetiştirilmiş”) balık ürünleri üreten bir Alman şirketi olan , bugün A Serisi bir finansman turunda 16 milyon € (17,5 milyon $) topladığını duyurdu.

2020’de Berlin’de kuruldu aslen Bluu Biosciences olarakBluu Seafood, “tek seferlik” bir balık biyopsisiyle başlar – ki bu, herhangi bir balığın öldürülmesini gerektirmez – ve ardından bir laboratuvarda tüm hücre hatlarını (yani balık türlerini) büyütmek için kök hücre teknolojisini kullanır.

Şirket Ağustos ayında ilk ürünlerini tanıttı, bir sıra balık çubukları (veya “balık parmakları”) ve balık topları dahil. Bunlar, bitki proteinleri ile zenginleştirilmiş ekili balık hücrelerinden yapılır; bu, ağızdaki hissi ve pişirme sürecini daha gerçekçi hale getirmeye yardımcı olduğunu söylediği bir işlemdir.

laboratuarda yetiştirilen deniz ürünleri kasesi

Bluu Seafood’un ekili balık topları Resim Kredileri: Mavi Deniz Ürünleri

Üretim sorunları

Mavi Deniz Ürünleri sayısız biridir biyoteknoloji girişimleri yola çıkanlar aşırı avlanma, kirlenme ve zulmü içeren dünyanın deniz ürünleri üretimi sorunlarını ele almak. Ancak hareket, sayısız şirket ile deniz hayvanları ile sınırlı değildir. kova dolusu VC nakit toplama pastırmadan her şeyi yeniden üretmek burgerlere Ve tavuk ve ötesinde.

Bluu Seafood ise şu ana kadar 7.1 milyon € fon topladı ve bankadaki 16 milyon € ile şimdi Singapur da dahil olmak üzere çeşitli pazarlarda yasal onay almak için hazırlanıyor. şu anda dünyadaki tek pazar olan kültürlü etin (tavuğun) satın alınabileceği yerler. Bununla birlikte, Gıda ve İlaç Derneği (FDA) de bu tür yenilebilir yiyecekleri damgalamaya başladı insan tüketimi için güvenli olması ve sadece bu hafta iki şirketi onayladı laboratuvarda yetiştirilen tavuk ürünlerini satmaya başlamak için – yani çok yakın gelecekte ABD’de bazı ticari faaliyetler bekleyebiliriz.

İlk olarak Bluu Seafood, 2024’te onay almayı beklediğini söylediği Singapur’a girmeyi hedefliyor, aynı zamanda FDA ile onay sürecini de başlattığını ve ardından Avrupa pazarını hedeflemeye başlayacağını söylüyor.

Bluu Seafood’un A Serisi raundu şu isimler tarafından yönetildi: sonae– yan kuruluş Sparkfood ve şişman kadın VCdan katılımla Teslimat Kahramanı, SeaX Ventures, Manta Ray Girişimleri, Norrsken VC, Hamburgische Investitions- und Förderbank Ve Doktor Oetker.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın