Fitbit Charge 6’nın tasarımı Charge 5’e benzeyecek

Fitbit Charge 6’nın tasarımı Charge 5’e benzeyecekFitbit yeni çıkan ürünlerini bir müddet önce tanıtmıştı. Dolayısıyla şirketin kısa süre arasında yeni bir egzersiz takip aleti duyurması beklenmiyor. Ancak Fitbit Charge 6 için çalışmaların başladığı da sızıntılar yardımıyla ortaya çıkmıştı. Yeni bir sızıntı, Charge 6’nın tasarım bakımından selefi Charge 5’ten pek değişik olamayacağını gösteriyor.

Kısa süre ilkin tanıtılan Fitbit Sense 2 ve Versa 4 parlak zeka saatlerdeki en önemli yeniliklerden birisi Google Wallet desteği olmuştu. Bu desteğin varlığı, söz konusu ürünler tanıtılmadan önce ortaya çıkmıştı. Aynı dönemde Charge 6 için de Google Wallet desteğinin kontrol edilmiş olduğu görülmüştü.

Fitbit’in yeni cihazlarını tanıtmasıyla adeta eş zamanlı olarak FB424 model numaralı ürün Amerika Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) veri tabanında boy göstermişti. Charge 6 olmasına kesin gözüyle bakılan bu ürünün FCC kayıtlarına girmesi, piyasaya çıkışının da oldukça uzak olmadığını düşündürmüştü.

Bekleyiş sürerken Charge 6 hakkındaki yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Akıllı bilekliğin tasavvur bakımından selefiyle hemen hemen aynı olacağı söyleniyor. Bu da kullanıcıları kavisli camla kaplanmış bir ekranın ve alüminyum kasanın beklediği anlamına geliyor. Kasanın sol ve sağ taraflarında EKG çekimi için parlak şeritlerin bulunması da kesin gözüyle bakılıyor. Fitbit’in Charge 3 ve 4’te de benzer bir tasarımı tercih ettiğini düşününce bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor.

Fitbit Charge 6’nın ne vakit piyasaya çıkacağı belirsizliğini koruyor. Akıllı bilekliğin 2022’de resmiyet kazanmasına pek olasılık verilmiyor. 2023’ün ilk günlerinde CES 2023’te resmi duyurunun yapılması ve ardından ürünün piyasaya çıkması daha muhtemel görünüyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın