Facebook, yeni keşif ve düzenleme araçlarıyla videoya yeniden daha fazla önem veriyor

Facebook bugün, platformu YouTube ve TikTok ile rekabet edebilir hale getirmek için düzenlemeden keşfe kadar uzanan videoyla ilgili yeni özellikleri duyurdu. Ayrıca, tüm video deneyimlerini tek bir yerde birleştirmek için “İzle” sekmesini “Video” sekmesi olarak yeniden adlandırıyor.

Şirket, Makaralar için düzenleme araçlarını ana akış için videolara taşıyor – bu şekilde, insanlar tek bir yerden kısa ve uzun videolar oluşturabilir. Meta, bu araçları şimdiden Meta Business Suite kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca şirket, hızı ayarlama, geri alma veya bir klibi değiştirme gibi ek düzenleme özellikleri de yayınlıyor. Meta ayrıca, hem video yükleme hem de oynatma olmak üzere Makaralarda HDR videolar için destek sunuyor.

Görsel Kaynakları: Meta

Ses için Facebook, doğru ses parçasını bulmayı, gürültüyü azaltmayı ve bir videonun üstüne dış ses kaydetmeyi kolaylaştırıyor.

Sosyal ağ ayrıca “İzle” sekmesini, artık Reels’ten uzun biçimli içeriğe ve canlı videolara kadar tüm görsel içeriği içerecek olan “Video” olarak yeniden adlandırıyor. Kullanıcılar bir videodan diğerine atlamak için dikey olarak kaydırabilecekler, ancak farklı Makaralardan geçmek için yatay kaydırmalı bir döngü de olacak. Meta, “Video” bölümünün Android uygulamasında üst çubukta ve iOS uygulamasında alt çubukta olacağını söylüyor.

Facebook'un yeni video sekmesi arayüzü

Görsel Kaynakları: Meta

rent a car 34

Facebook başlatıldı 2018’de Facebook İzleme şirketin YouTube’un başarısına yanıtı olarak. Ancak birçok dönüşüm geçirdi. Örneğin, Seyir Partisi gibi programlar – grupların videoları birlikte görmesine izin verdi – kapatıldı. Şirket ayrıca bu yılın başlarında orijinal programlama bölümünü kapattı. Geçen yıl, Facebook ayrıca canlı video ürünlerini kapatmaya karar verdi. alışveriş Ve oyun akışı.

Bu video odaklı video akışına ek olarak, kullanıcılar arama düğmesinin arkasındaki bir keşif sayfasına erişebilecekler. Kullanıcılar buna dokunduğunda, ilgili kısa ve uzun videolarla farklı hashtag’ler ve konu görecekler.

Facebook'un yeni video keşfetme sayfası

Görsel Kaynakları: Meta

Meta, içerik oluşturucuların Reels arasında çapraz gönderi yapmasına izin veriyor. Bir süredir Instagram ve Facebook. Artık, kullanıcıların video keşfi yoluyla Facebook’ta izledikleri Instagram Reels hakkında yorum yapmasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar, her iki hesabını da ekleyerek bunu yapabilecekler. Hesap Merkezi.

Son birkaç aydır Meta, Reels’i Facebook ve Instagram’da daha popüler bir video formatı haline getirmek için çaba sarf etti. Mart ayında Facebook genişledi Klip başına makara sınırı 60 saniyeden 90 saniyeye. Şirket, yaratıcılara yaptıkları için ikramiye sunmayı bırakırken Facebook ve Instagram’da Reelsr, test etmeye başladı performansa dayalı bir reklam geliri paylaşım programı Mayısta.

Şimdi, Blue uygulaması video ürünlerini bu yeni sunumla birleştirmeye çalışıyor. Facebook, bu yeni özelliklerle uzun videoların keşfedilmesini teşvik ederken, içerik oluşturucu tazminatı konusunda herhangi bir yeni duyuru yapmadı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın