Eşi, evladı aldıracağını söyleyince evi yaktı

Eşi, evladı aldıracağını söyleyince evi yaktı20 yaşındaki Ömer Sarı, geçen Şubat ayında 18 yaşındaki Dilan U. Ile dini nikahla evlendi. 3 ay ilkin ise Dilan U., gebe kaldı. Ancak son dönemde çift içinde sık sık münakaşa yaşandı. Bu tartışmaların en sonuncusunda ise geçen hafta Dilan U., evi terk ederek ailesinin yanına gitti.

İddiaya bakılırsa, Pazartesi günü ise Dilan U., telefonla görüştüğü eşine ‘Ben evladı aldıracağım’ dedi. Bunun üstüne ise Ömer Sarı, “Eve dön, yoksa evi yakacağım” diyerek mukabil verdi. Genç kız eve dönmeyi kabul etmeyince Sarı, Seyhan ilçesi Koza Mahallesi’ndeki evini ateşe verip içeride oturmaya başladı.

Alevler kısa müddette daireyi sararken, apartmandakiler de panikle evlerini terk etti. Komşuların ihbarıyla adrese sevk edilen itfaiye ekipleri, alevleri söndürürken Ömer Sarı’yı da evin içerisinden kurtardı.

“Zorla kaldırıp ona yemek yedirirdim”

Hastanedeki tedavisinin ardından gözaltına alınan Ömer Sarı, ifadesinin peşinden özgür bırakıldı. Sarı, eşinin ailesi tarafından dolduruşa getirildiğini öne sürdü. Sarı, “Eşim bana sürekli tehdit ve hakaret mesajları atıyor. Karnında benim çocuğumu taşıyor ve evladı aldıracağını söylüyor. Ben de bunu kaldıramadığım için, ‘Sen bu çocuğu aldırırsan, benim çocuğum dünyaya gelmeyecekse ben de yaşamak istemiyorum’ dedim. Benim için şiddet uyguluyor demiş. Benim ona yaptığım şey, ben eve gelmeden o yemek yemezdi, zorla kaldırıp ona yemek yedirirdim” diye konuştu.

“Evi ateşe verip içeride oturdum”

Eşinin ‘Çocuğu aldıracağım’ demesi üstüne evi yaktığını özetleyen Ömer Sarı, “Ben ona hep iyilikle davrandım. Sevgimi gösterdim. O ise çocuğu aldırmanın davasına düşmüş. Ben evdeyken beni arayıp ‘Ben şu an hastanedeyim. Çocuğu aldıracağım. Haberin olsun’ dedi. Ben de onun üstüne evi yaktım. Evi ateşe verince de kaçmadım. Beni oradan itfaiye ekipleri kurtardı. Eşim ve ailesi gelip benden şikayetçi oldu. Tehdit ve hakaretler savurdular” dedi.

Eşine ve eşinin ailesine seslenen Ömer Sarı, “Benden uzak dursunlar. Eşim de benden uzak dursun. Ondan hiç bir şey istemiyorum. Tek isteğim çocuğuma zarar vermesin. Çocuğumuz şu an 3 aylık. 3 aylık bir evladı aldırmak katliam. Eğer çocuğumu aldırırsa yasal yollara başvuracağım. Eşim bir katil olarak gözükmek istiyorsa kendisi hatırlar” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın