Erdoğan duyurdu: Yüzde 30-35 indirimle satılacak

Erdoğan duyurdu: Yüzde 30-35 indirimle satılacakEnflasyonla savaşım devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni bir gelişmeyi duyurdu. Daha önce Tarım Kredi Kooperatifler’nin kar amaçlı kuruluşlar olmadığını belirterek, fiyatlarının düşürülmesi talimatını veren Erdoğan, katılmış olduğu programda büyükbaş hayvan etlerinin de indirimli satılmaya başlanacağını belirtti.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde konuşan Erdoğan indirimle ilgili şu açıklamayı yapmış oldu.

“Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, Tarım Kredi Kooperatifi talimatı aldı, bundan bu şekilde kuzu etinden yüzde 25 indirimi başlattık. Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı ile konuştum, büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 şeklinde bir indirimle, onların da satışına başlayacağız. Kuşbaşıydı, kıymaydı, biftekti, bunu piyasaya sürdüğümüzde tenzilat başlayınca, vatandaşım alışveriş yapacak. Bu piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek. 1300 market var tarım kredide, bunun yanında öteki özel sektörün de sayıları fazla. Onlar ne yapar bilmiyorum ama bizler yapacağız. Tarım Kredi’nin öteki ürünlerinde de. Şeker, buğday, un, ayçiçeği hasım. Özellikle 20, 30, 40 çeşit üründe de.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın