Enzo Biochem, fidye yazılımı saldırısının 2,5 milyon hastanın klinik test verilerini açığa çıkardığını söyledi

New York merkezli bir biyoteknoloji şirketi olan Enzo Biochem, bir fidye yazılımı Saldırı, yaklaşık 2,5 milyon hastanın klinik test bilgilerini açığa çıkardı.

COVID-19 ve kanser de dahil olmak üzere viral ve bakteriyel hastalıkları tespit etmek için DNA tabanlı testler üreten ve satan Enzo, bir raporda doğrulandı. SEC dosyalama Bu hafta, 6 Nisan’da bir fidye yazılımı saldırısına maruz kaldı. Sistemlerinin internetten bağlantısını keserek çalışır durumda kalabilse de Enzo, 11 Nisan’da bilgisayar korsanlarının şirketin sistemlerinden hassas verilere erişebildiğini ve bunları sızdırabildiğini keşfettiğini söyledi.

Enzo’ya göre bu, 2.470.000 kişinin klinik test bilgilerini ve yaklaşık 600.000 Sosyal Güvenlik numarasını içerir. Şirket, çalışanlarının bilgilerine de erişilip erişilmediğini araştırmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Enzo CEO’su Hamid Erfanian, SEC dosyalamasında, “Şirket, şirketin ağından erişilen veya sızdırılan verilerin sonucu da dahil olmak üzere, olay nedeniyle risklere ve belirsizliklere maruz kalmaya devam ediyor” dedi. “Ayrıca, güvenlik ve mahremiyet olayları ek düzenleyici incelemelere yol açtı ve açmaya devam edebilir. Şirket, bu olayın maliyetlerinin ve ilgili etkilerinin tüm kapsamını değerlendirme sürecindedir.”

Enzo, güvenliğinin nasıl ihlal edildiğini veya sorumlu bilgisayar korsanlığından fidye talebi alıp almadığını açıklamadı ve şirket sözcüsü Lynn Granito, TechCrunch’ın yorum talebine geri dönmedi. Bu yazının yazıldığı sırada, saldırının sorumluluğunu herhangi bir tanınmış fidye yazılımı grubunun üstlendiği görünmüyor.

Enzo Biochem, son aylarda hassas verilerin ihlaline maruz kalan uzun bir medikal şirketler zincirinin en sonuncusudur. EczaneAmerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük eczane hizmet sağlayıcılarından biri olan , Mayıs ayında bilgisayar korsanlarının Sosyal Güvenlik numaraları ve ilaç ve sağlık sigortası bilgileri dahil olmak üzere 5,8 milyon mevcut ve ölmüş kişinin kişisel verilerini çaldığını doğruladı.

Bu haftanın başlarında, Amerika’nın en büyük diş sağlığı sigortacılarından biri olan Managed Care of North America (MCNA) Dental – onaylanmış sistemlerine yapılan bir fidye yazılımı saldırısının ardından yaklaşık dokuz milyon kişinin kişisel bilgilerinin ele geçirildiğini söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın