EGM’den maaş promosyonu açıklamasıEmniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere işaret edildi:

“Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana tarihi başarılara imza atmıştır. Günümüzde ise en başarıya ulaşmış sürecini geçirmektedir. Teşkilatımız, bir yandan PKK, FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C başta olmak suretiyle terörle mücadelede mühim başarılar sağlarken, diğer taraftan her türlü suç ve suçluyla mücadelesine devam etmekte ve özellikle organize suç örgütlerine darbe üstüne darbe indirmektedir.

Yaşanan bu süreç, vatandaşlarımız tarafınca takdirle karşılanırken, milletimizin de yakından bilmiş olduğu gibi bir ekip odakları ise son aşama rahatsız etmektedir. Terör örgütleri ile aynı dili kullanan bu odaklar, son olarak dillerine personelimizin promosyon sözleşmesini dolamışlardır.

Polisimizin maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde Vakıfbank ile imzalanmış ve 104 TL’den 300 TL’ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır. Protokolde ısrarla anlamamazlıktan gelinen bir nokta da promosyon ödemesinde her 6 ayda bir işgören maaş zammı oranında artış yapılacak oluşudur. Yani 300 TL sabit bir rakam değildir. Bu, Türk Polis Teşkilatı’nın tarihli en yüksek promosyon ödemesidir. Promosyon ödemelerindeki işyar maaş zammı oranındaki artış, 2023 yılının Ocak ayından itibaren geçerli olacaktır.

Tüm bunlara rağmen 2022 yılında işgören maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile alakalı bir değerlendirme sürecine girilmiştir. Bu görüşmeler halen devam etmektedir.

Henüz bu görüşmeler sonuçlanmamışken, maaş promosyonu üstünden algı operasyonuna girişmek, bundan siyasal rant elde etmeye çalışmak iyi niyetle açıklanamaz. Bu, büyük fedakarlıklarla vazife yapmakta olan meslektaşlarımızın çalışmalarına destek değil adeta köstek olmaktır.

Sayısız defa açıklama yapmamıza rağmen Polisimizin maaş promosyonu üzerinden inatla dezenformasyon yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkındaki suç duyurusunda bulunulacaktır.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın