EGM’den maaş promosyonları iddialarına izahat

EGM’den maaş promosyonları iddialarına izahatYapılan açıklamada Emniyet Teşkilatı’na yönelik dezenformasyon faaliyetlerinin yürütüldüğünü bildiren Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), “FETÖ ile aynı dili kullanan ve uzun süredir teşkilatımıza yönelik dezenformasyon faaliyeti yürüten birtakım toplumsal medya hesapları tarafınca gündeme getirilmeye çalışılan örgüt mensuplarımızın maaş promosyonlarına ilişkin aslı astarı olmayan iddialarla ilgili izahat yapılması gereği duyulmuştur” açıklamasında bulunmuş oldu.

Personellerin, 2022-2027 sürecini kapsayan 5 yıllık maaş promosyon protokolünün, 18 Mart tarihinde Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalandığını ve promosyon ödemelerinin 104 TL’den 300 TL’ye çıkarak yüzde 188 artış sağlandığını bildiren EGM açıklamasında şöyleki denildi:
“Promosyon ihalesine, ilgili teknik şartnamenin “bankanın her il merkezinde asgari bir şubesi bulunacaktır” şartını sağlayan 3’ü kamu, biri özel olmak üzere toplam 4 banka çayır edilmiş; Ziraat Bankası katılım sağlamamış, Halkbank teşekkür mektubu göndermiş, İş Bankası 129 TL teklif sunmuş, Vakıfbank ise 225 TL’lik teklifini daha sonra 300 TL’ye çıkararak en yüksek teklifi vermiştir.

Tüm taraflar ve yetkililerin bulunduğu komisyonca, Vakıfbank’ın 300 TL’lik teklifi, en iyi öneri olarak değerlendirilmiş ve protokolün imzalanmasına müteakip personele ödenmeye başlamıştır.

Promosyon ödemelerinin, enflasyon karşısında kıymet kaybetmemesi için her 6 ayda bir yapılacak işyar maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmiştir. Bu çerçevede Ocak 2023 tarihinde ilk zamlı ödeme gerçekleştirilecek ve aylık 300 TL’lik ödeme işyar maaş zammı oranında artacaktır.

Promosyon ödemelerinin tamamı personele dağıtılmakta olup taşıt alımı şeklinde farklı bir alanda kullanımı hiç laf mevzusu değildir.”
EGM, maaş protokolünün, il emniyet müdürlüklerinin mevcut protokollerinin süresi bittikçe dahil olabileceği şekilde düzenlendiği de bildirildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın