eBay, AI destekli ürün kimlik doğrulama şirketi Certilogo’yu satın aldı

rent a car 34

eBay ilan edildi AI destekli giyim ve moda ürünleri dijital kimlikleri ve kimlik doğrulaması sağlayan bir şirket olan Certilogo’yu satın alma sürecini bugün sonlandırdı. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı. Milano merkezli şirket, CEO Michele Casucci tarafından yönetilmeye devam edecek.

Certilogo, markaların giysilerinin yaşam döngüsünü yönetmelerine yardımcı olmak için dijital teknolojiyi kullanırken tüketicilere ürünlerin orijinalliğini doğrulama ve ürünler hakkında güvenilir bilgilere erişme yolu sunar. eBay’in satın alınması, kendi pazarında ikinci el moda kimlik doğrulamasını artırmak istediğini gösteriyor.

eBay Başkan Yardımcısı Charis Marquez yaptığı açıklamada, “Tutkularını ve son teknolojilerini moda tutkunları topluluğumuza getiren yetenekli Certilogo ekibini eBay’de ağırlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Bu satın alma sayesinde eBay, markalara hem esnek hem de uyumlu, güvenli, bağlantılı ürün çözümleri sunabilecek. Markalar aynı zamanda müşterilerini sahte ürünlerden koruyabilecek ve sahte olmayan dijital ürün pasaportları aracılığıyla yeniden ticaret yapabilecek.”

eBay ilk ne zaman ilan edildi Mayıs ayındaki satın almanın ardından şirket, satın almanın büyüyen önceden sevilen moda kategorisinde önemli bir yatırım olduğunu söyledi. Şirket, satın alma işleminin eBay’i önceden sevilen giyim ve moda ürünleri için alışveriş yapmak için güvenilir bir yer olarak sağlamlaştırdığını söyledi. eBay ayrıca, müşterilere daha sürdürülebilir bir şekilde bilinçli satın alma seçimleri yaptıkları için daha fazla güven sağladığını belirtti.

Certilogo CEO’su ve kurucusu Michele Casucci yaptığı açıklamada, “Certilogo ve eBay arasındaki ortaklık, tüketiciler ve markalar için bağlantı kurma fırsatlarının kilidini açacak ve döngüsel ekonomiyle etkileşimi etkinleştirmek ve genişletmek için yeni potansiyel açacak” dedi. “Ekibimiz, teknolojimizi ve altyapımızı birleştirerek ve müşterilerimiz, marka ortaklarımız ve tüm eBay topluluğu için daha sürdürülebilir, bağlantılı bir geleceğe sorunsuz bir geçiş sağlamak için hemen çalışmaya hazır.”

Bu son satın alma, eBay’in son birkaç yılda kimlik doğrulama ve dolandırıcılık tespit yeteneklerini geliştirmeye çalıştığı sırada gerçekleşti. 2021’de eBay, Sneaker Con Digital’in kimlik doğrulama işini satın aldı, yüksek değerli ayakkabıların orijinalliğini doğrular. Şirket, Şubat ayında AI destekli dolandırıcılık tespit şirketi 3PM Shield’i satın aldı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın