Dungeons & Dragons kendi akış kanalına kavuşuyor

“Dungeons & Dragons: Honor Between Thieves” filmi dünya çapındaki gişede 200 milyon doları aşan bir hit olduktan sonra, Hasbro daha fazlasını istiyor. Hasbro’nun sahibi olduğu yapım şirketi eOne Perşembe günü yaptığı duyuruda, çok popüler olan masa üstü rol yapma oyununa adanmış yeni bir ücretsiz, reklam destekli internet yayınlı televizyon (FAST) kanalını başlattığını duyurdu. Çeşitlilik duyuruyu ilk yapan oldu.

Dungeons & Dragons Adventures, bu yaz başlayacak 24 saatlik bir HIZLI kanaldır. İçerik oluşturucular tarafından oynanan kampanyalara dayalı orijinal programlama, en iyi etkileyicilerden üçüncü taraf içeriği ve 1983 animasyonlu Dungeons & Dragons serisi gibi daha eski şeyleri içerecek.

Yeni kanala gelen şovlar şunları içerir:

  • Karşılaşma Partisi: aynı adlı podcast’e dayanan şovda “The Walking Dead” yıldızı Khary Payton dahil altı üye yer alıyor. Kampanya, oyunda yaygın bir ayar olan Unutulmuş Diyarlarda gerçekleşir.
  • Daha hızlı, Mor Solucan! Öldürmek! Öldürmek!: özel konukların ve ünlülerin üst düzey canavarlara ve canavarlara karşı savaşlarda birinci düzey oyuncular olarak rol aldığı varyete doğaçlama gösterisi. Dizi, esas olarak 2002 canlı aksiyon “Scooby-Doo” filmindeki Shaggy rolüyle tanınan aktör Matthew Lillard tarafından ortaklaşa yaratıldı.
  • Kahramanlar Bayramı: Çok satan yemek kitabı Heroes’ Feast’in tariflerine dayanan yemek yarışması/talk programı. Gösterinin sunuculuğunu “Güvensiz” aktris Sujata Day ile şef ve internet kişiliği Mike Haracz yapıyor.

Hasbro, Dungeons & Dragons Adventures FAST kanalının birkaç platformda yayınlanacağını söyledi, ancak şirket, Variety’nin bildirdiğine göre henüz özel olarak herhangi bir anlaşma yapmadı.

Dungeons & Dragons son yıllarda büyük bir geri dönüş yaptı ve günümüzde daha yaygın. Bu, yaratıcı hikaye anlatımı ve etkileyici zar atışları içeren canlı yayınlara ev sahipliği yapan birçok içerik yaratıcısı sayesinde oldu.

Örneğin, “Kiritik rolBir grup seslendirme sanatçısının yer aldığı haftalık bir şov, milyonlar kazanmaya devam etti ve imza attı. çok yıllı anlaşmalar Amazon ile birlikte, “Vox Machina” ve “Mighty Nein” adlı iki kampanyasına dayalı TV dizileri üretecek.

“Critical Role” gibi yüksek maaşlı bir kanaldan daha az tanınan “Karşılaşma Partisi” gibi daha fazla içerik oluşturucunun ortak hikayelerini sergilemek için bir platforma sahip olduğunu görmek güzel. Ancak gösterilerin geniş bir izleyici kitlesi çekip çekmeyeceğini merak ediyoruz.

FAST pazarı patlama yaşıyor olabilir, ancak izleyiciler hizmetleri çoğunlukla “The Twilight Zone” veya “Teen Mom” ​​bölümleri gibi eski filmleri ve şovları izlemek için kullanıyor. FAST alanı, Dungeons & Dragons içeriği için en uygun yer mi? Emin değiliz.

Ayrıca, bu yılın başlarında hayranlardan gelen tepkiler göz önüne alındığında, yeni kanalda başka hangi içerik oluşturucuların göründüğünü görmek ilginç olacak.

Ocak ayında, Dungeons & Dragons yayıncısı Wizards of the Coast (WoTC) tepki aldı içerik oluşturucuların geçim kaynaklarını tehdit ediyor gibi görünen Açık Oyun Lisansını güncellemek için.

Ancak protestolardan kısa bir süre sonra WoTC ilan edildi oyunun temel mekaniğini Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası lisansı altında lisanslayarak herkesin Dungeons & Dragons’a dayalı eserler yayınlamasına ve satmasına izin veriyor. (Yaşasın!)

Sorun çözülmüş olsa da içerik oluşturucular WoTC ile iş ortaklığı yapma konusunda hâlâ temkinli davranabilir.

Her iki durumda da, Dungeons & Dragons Adventures FAST kanalı WoTC açısından kesinlikle büyüleyici bir hareket ve hayranlar için hoş bir sürpriz olabilir.

Ya da flop olabilir. Kim bilir?

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın