Dropbox benzeri bulut depolama hizmeti Shadow Drive fiyatını düşürüyor

Gölge bulut depolama hizmetinin fiyatını düşürmeye karar verdi Gölge Sürücü. Kullanıcılar artık ayda 8,99 € yerine ayda 4,99 € karşılığında 2 TB depolama alanı alabilir. Ücretsiz katmana gelince, işler değişmiyor. Kaydolan kullanıcılar ücretsiz olarak 20 GB çevrimiçi depolama alanına sahip olur.

Shadow aynı zamanda arkasındaki şirkettir. gölge bilgisayar, yakınınızdaki bir veri merkezinde bir Windows PC’nin sanal bir örneğini kiralamanıza izin veren bir bulut bilgi işlem hizmeti. Ucuz bir dizüstü bilgisayar, bağlı bir TV veya akıllı telefon gibi herhangi bir cihazda zorlu PC oyunlarını oynamak için özellikle iyi çalışıyor.

Adından da anlaşılacağı gibi Shadow Drive’a geri dönersek, Shadow Drive Google Drive, OneDrive, iCloud Drive veya Dropbox gibi çok çalışır. Kullanıcılar bir web tarayıcısından dosya yükleyebilir ve indirebilir. Daha sonra erişebilmeniz için Fransa merkezli bir veri merkezinde saklanırlar.

Şirket ayrıca masaüstü ve mobil uygulamalar sunar; dosyalarınız otomatik olarak yerel cihazlarınızla senkronize edilir. Gölge Sürücünüzdeki dosya ve klasörleri sürükleyip bıraktığınızda, bunlar otomatik olarak sunucuyla eşitlenir ve aynı hesapla eşitlenen diğer cihazlarınızda görünür.

Shadow Drive’ın perde arkası şunlara dayanmaktadır: sonraki bulut, kendi sunucunuzda çalıştırabileceğiniz popüler bir açık kaynaklı çevrimiçi depolama uygulaması. Shadow Drive ile şirket, Nextcloud örneğini sizin için yönetir.

Bu sağlam temel sayesinde Shadow Drive, dosya ve klasörleri bir bağlantıyla paylaşma veya WebDAV desteği gibi birçok gelişmiş özellik sunar. Shadow, mobil cihazlarda otomatik olarak yedeklenmeleri için en son fotoğraflarınızı fotoğraf kitaplığınıza otomatik olarak yükleyebilir.

Bu yeni, daha düşük abonelik fiyatına ek olarak, Shadow Drive artık aynı zamanda iOS’ta mevcut, bu garip bir ihmaldi. Uygulama zaten Android, Windows, macOS ve Ubuntu’da mevcuttu.

Shadow Drive şu anda 12 Batı Avrupa ülkesinde mevcuttur. Ayrıca, premium abonelik katmanının aylık 4,99 £ olduğu Birleşik Krallık’ta da mevcuttur. Şirket, gelecekte bir noktada Kuzey Amerika’da hizmet vermeyi planladığını söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın