Diyabet yönetimi başlangıcı Clivi ‘Latin Amerika’nın Livongo’su’ olmak istiyor

rent a car 34

Üzerinde Dünyada 422 milyon kişi şeker hastasıDünya Sağlık Örgütü, hastalığa yakalananların çoğunluğunun düşük ve orta gelirli ülkelerde yaşadığını belirtiyor.

Latin Amerika’da birden fazla 40 milyon diyabetli yetişkin, Statista’ya göre. ve ile küresel dijital sağlık pazarı önümüzdeki yedi yıl içinde 1.5 trilyon dolara ulaşacak CliviMeksika merkezli bir diyabet yönetimi girişimi olan , diyabet sağlık hizmeti sunumuna yönelik kapsamlı, teknolojik ve kişiselleştirilmiş yaklaşımıyla hastalığın kontrol altına alınmasına yardımcı olmak istiyor.

Clivi’nin kurucusu ve CEO’su Ricardo Moguel, TechCrunch’a “Meksika’da yaklaşık 10.000 hastaya ortalama bir endokrinolog düşüyor” dedi. “Üç ayda bir doktora görünebilirsiniz, ancak kronik durumlar için hastaların her gün karar vermesi gerekir.”

Clivi, hastalar ile endokrinologlar, beslenme uzmanları ve psikologlar arasında bağlantı kurarak ve kullanıcıların tedavi hedeflerine daha iyi ulaşabilmeleri ve bunlara bağlı kalabilmeleri için tercih ettikleri iletişim kanalı, örneğin WhatsApp aracılığıyla izleme ve tedavi planlarına erişmelerini sağlayarak insanlar ve teknoloji arasında bir denge kuruyor. yaşam tarzı değişikliklerine.

Şirket ayrıca glükometre, test şeritleri ve kan tahlili gibi tüm malzemeleri ve ilaçları da sağlıyor. Moguel, sağlık planlarının aylık 790 MX$’dan başlamasına rağmen, ortalama bir hastanın özel sigortayla ayda 40 MX$ ödeyeceğini söyledi.

Latin Amerika’da diyabetle yaşayan insanların hastalıklarını genellikle geç tedavi etmeye başladıklarını ve bunun da yaşam sürelerini 10 yıl kısaltabileceğini açıkladı. Clivi’nin amacı, hastaların o dört yılı geri almalarına yardımcı olmaktır.

Moguel, Ekim 2021’de yayına girmesinden bu yana Clivi’nin platformunun şimdiye kadar binlerce hastaya yardımcı olduğunu ve bunların %94’ünün altı ay içinde diyabet kontrolüne ulaştığını söyledi. Şirket şu anda her ay ortalama 2.000 yeni hastanın platforma katıldığını görüyor. Ayrıca, son 15 ayda yıllık yinelenen gelirde 1 milyon MX$’a ulaştı ve Moguel önümüzdeki 12 ay içinde bu büyümenin 10 katına çıkmasını bekliyor.

Moguel, önümüzdeki beş yıl içinde şirketin dijital klinik ve diyabet uzaktan izleme hizmeti aracılığıyla 1 milyon kişiye hizmet vermeyi planladığını söyledi.

Bugün, bu hedefe yönelik 10 milyon dolarlık tohum fonu duyurdu. Yatırım, Dalus Capital ve Foundation Capital tarafından ortaklaşa yürütüldü ve C. Entrepreneurs fonu aracılığıyla Cathay Innovation; Femsa Girişimleri; Sessiz Sermaye; 500; Sonraki Milyar Girişim; ve Conexo. Jüsto’nun kurucusu ve CEO’su Ricardo Weder, Kueski’nin kurucusu ve CEO’su Adalberto Flores, Trust Networks’ün kurucu ortağı Suresh Batch, 99 & Mara’nın kurucusu ve CEO’su Ariel Lambrecht, Meta yöneticisi Tara Syed ve Reina Madre’nin de aralarında bulunduğu bir grup melek yatırımcı da vardı. kurucuları Vicente Aristegui ve Juan Moctezuma.

Moguel, yeni fonun yapay zeka teknolojisi de dahil olmak üzere ürünü bitirmek için kullanılacağını, böylece daha fazla işlevin otomatikleştirileceğini ve doktorların hastaları tedavi etme kapasitelerini artırabileceğini söyledi. Şirket ayrıca Meksika’daki işletmeler ve halk sağlığı kuruluşları ile çalışmalarını genişletecek. “Önümüzdeki yıl içinde Meksika pazarına hakim olmayı ve Meksika’nın 1 numaralı diyabet kliniği olmayı” umuyor.

Moguel, “Bu, çözümümüzü bölgedeki diğer İspanyolca konuşulan bölgelere yaymaya başlamadan önce zemini hazırlamamıza yardımcı olacak” dedi. “Bu, yalnızca Latin Amerika’nın Livongo’su değil, tüm Latin Amerika’da diyabet ve kronik durumlar açısından en büyük oyuncu olmak için ana plan.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın