Konuşmayı metne dönüştüren bir transkripsiyon platformu olan Parrot AI, Seri A’da 11 milyon ABD doları artırdı

rent a car 34

Yapay zeka, son zamanlarda tıp, hukuk, ticaret, bilgi teknolojisi ve daha fazlası dahil olmak üzere profesyonel endüstrilerin birçok yönüne dokunuyor; Yapay zeka destekli transkripsiyon hizmeti, bu alanların ayrılmaz bir parçası haline gelen bir örnektir.

Papağan AIHukuk ve sigorta sektörü için konuşmadan metne ifadeler sunan bir transkripsiyon platformu olan Salı günü, A Serisi turda 11 milyon dolar topladığını söyledi. Ayrıca, hukuk uzmanları için ifadeyi yalnızca saniyeler içinde özetleyen yeni bir özelliği de tanıttı.

Amplify Partners ve XYZ Venture Capital, en son sermayeye ortaklaşa liderlik ederek toplam artırılan finansmanı başlangıcından bu yana 14 milyon dolara çıkardı. Şirket sorulduğunda değerlemesini açıklamayı reddetti.

Avukat Eric Baum, kardeşi Bryan Baum ve yapay zeka ve konuşmayı metne dönüştürme konusunda uzman mühendislerden oluşan bir ekip, 2019’da Parrot AI’yi kurdu. Eric, Eyalet Savcılığının özel kurbanlar biriminde ifade veren uzun süredir savcı Florida’dan, ifade hizmetine olan talep her yıl artmaya devam ettiğinden mahkeme muhabirlerinin eksikliğini ilk elden gördü ve yalnızca hukuk sektörü için değil, diğer sektörler için de büyük dil modelleri (LLM’ler) kullanarak ifade verme sürecini kolaylaştırmak istedi.

Amplify Partners’ın genel ortağı Mick Dauber yaptığı açıklamada, “LLM’lerdeki gelişmeler, internet ve mobil cihazlara benzeyen bir sonraki paradigma değişikliğidir” dedi.

15 yılı aşkın bir süredir teknoloji alanında bulunan ve daha önce Flexport, Uber ve Facebook gibi teknoloji firmalarında çalışan Parrot AI CEO’su Aaron O’Brien, TechCrunch’a Parrot’un kurucu ekibinin çok ihtiyaç duyulan teknolojiyi getirmek için bir fırsat gördüğünü söyledi. uzun süredir gözden kaçan ve yetersiz hizmet verilen hukuk endüstrisi.

O’Brien, TechCrunch’a “Avukatların teknolojiye karşı dirençli olduğunu sık sık duyacaksınız, ancak bu bizim deneyimimiz olmadı” dedi. “Avukatlar yeni teknolojileri benimsemeye hevesli, ancak çözümlerin güvenilir olması ve iş akışları için amaca yönelik olması gerekiyor.”

O’Brien, Parrot’un ilk yatırımcıları tarafından tanıtılan Parrot AI kurucu ekibiyle 2021’de tanıştı. O’Brien, o zamandan beri AI girişiminin küresel sigorta taşıyıcılarıyla büyüyen bir mevduat sağlayıcısını ölçeklendirmesine yardımcı oldu.

Parrot AI’nın nihai hedefi, AI’dan yararlanarak daha iyi ve daha hızlı sonuçlar elde etmek için kullanıcıların bilgileri daha verimli bir şekilde toplamasına ve sentezlemesine olanak sağlamaktır.

Başlangıç, geliri hukuk ve sigortacılık alanlarında yapay zekaya yapılan yatırımı artırmak için kullanmayı ve sektörün zorluklarını ele alacak araçlar geliştirmeye devam etmeyi planlıyor.

O’Brien, mahkeme transkripsiyon hizmetlerine ihtiyaç duyan müşterilerin genellikle bir mahkeme raporlama satıcısını araması veya e-posta göndermesi ve onay için günlerce beklemesi gerektiğini söyledi. O’Brien, Parrot AI, kullanıcıların tek bir tıklamayla bir ifade ve güvenli kapasite ayırtmasına olanak tanır ve toplantıya hazır takvim bağlantılarının tüm taraflara gönderileceğini açıkladı.

Parrot AI’nin ele almak istediği başka bir zorluk ifade incelemesiyle ilgilidir: İfadenin alınması sona erdikten sonra avukatlar, alınması on günden fazla süren pahalı bir transkript talep etmelidir. O’Brien, Parrot AI’nin ifade inceleme araçlarının, avukatların, şirketin en değerli özelliklerinden biri olan, video ve sesle senkronize edilmiş, tamamen aranabilir, son derece doğru kaba taslak bir transkript’e erişmesine yardımcı oluyor, diye devam etti. Ek olarak, Parrot, bulut tabanlı platformunda kapsamlı bir ifade dökümü arşivi, video ve ses kayıtları ve daha fazlasını güvenli bir şekilde sakladığını belirtti.

O’Brien, “Parrot’un farklılaştırılmış modelinin özünde, tescilli ve etki alanına özgü veriler üzerinde kapsamlı bir şekilde eğitilmiş son derece uzmanlaşmış modellerimiz yer alır” dedi. “Parrot’un yaklaşımı, genel API’nin üzerine inşa edilmiş başka bir kuruluşun çözümü değil — hukuk uzmanları için benzeri görülmemiş bir doğruluk sunan, yapım aşamasında olan son derece özelleştirilmiş modeller, altyapı ve alan uzmanlığından oluşan bir paket.”

Bir müşteri, Warner & Fitzmartine Avukatı Aaron Warner, Parrot AI deneyimini “Nokia’dan iPhone’a geçmek” gibi tanımladı. Müşterilerin Parrot ile çalışmaya başladıklarını iddia eden girişime göre – bütçeye ve sonuçlara odaklanan C-suite yöneticilerinden ifadelerin programlanmasından sorumlu destek personeline kadar – geri dönüş olmadığını söylüyorlar.

Hukuk firmaları, sigorta şirketleri, kolluk kuvvetleri ve şirketler dahil olmak üzere yüzlerce işletmenin müşterisi, ifade verme, tanık ifadeleri, yeminli incelemeler ve daha fazlası için Parrot’u kullanır. Ekip, iş ölçümlerini paylaşmadı, ancak dört yaşındaki şirketin milyonlarda gelir elde ettiğini kaydetti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın