Dispersion Capital, merkezi olmayan altyapıya odaklanan 40 milyon dolarlık fon başlattı

Bu, kripto kışının derinliklerinde büyük girişim fonu ilk çıkışlar çok az, önceki yıllara kıyasla çok uzak. Ancak donma, bazı risk sermayedarlarının merkezi olmayan teknoloji pazarını hedefleyen yeni fonlar başlatmasını engellemiyor.

Dispersion Capital, TechCrunch’a özel olarak verdiği demeçte, merkezi olmayan altyapıya yatırım yapmak için 40 milyon dolarlık bir ilk fon oluşturdu. Girişim aracı, WeNade, Circle Ventures, Ripple, Alchemy Ventures, NGC ve bireysel genel ortaklar dahil olmak üzere Web 2.0 ve web3 kuruluşları tarafından desteklenmektedir. Sermayeyi tohum öncesi ve tohum turlarına dağıtmaya odaklanacak ve şimdiden fonun %10’unu konuşlandırdı.

Dispersion Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Patrick Chang, blockchain altyapı teknolojisinin gelişiminin yavaş olduğunu söyledi. “İnşa edilmesi gereken çok daha fazla şey olduğuna inanıyoruz.”

Blockchain’ler ve merkezi olmayan bilgi işlem hala çok yeni, diye ekledi Chang, hala “birçok eksik parçaya” sahip olduklarını savundu. Ona göre, mevcut blockchain altyapı teknolojisi, Web2.0 “know-how”ını web3’e getiren yeni geliştirme çalışmasının uyumlaştırmaya yardımcı olabileceği bir şey olarak, parça parça inşa edildi.

Chang, 2021 kripto boğa piyasası sırasında, NFT projeleri, merkezi olmayan finans protokolleri ve daha fazlasını inşa etmek için çok sayıda girişim kuruldu, ancak sonradan ortaya çıkan teknoloji şirketlerinden çok azı altyapının kendisine odaklandı. “Kullanıcılar ve web3’e giren insanlar için sinir bozucu olan şey, alışma, ölçeklenebilirlik ve bilgisayar korsanlığıydı. Altyapı inanılmaz derecede olgunlaşmamıştı ve insanlar bunu düşünmüyordu.”

Günümüze hızlı ileri sarın ve web3 altyapısını iyileştirmek için çalışan çok sayıda girişim ve geliştirici var.

Dispersion, fonunu yeni kripto kullanıcılarına yenilenmiş veri altyapısı, siber güvenlik ve akıllı sözleşmeler gibi teknolojilerle yardımcı olmak isteyen girişimlere dağıtmayı planlıyor.

Dispersion, ağırlıklı olarak ABD merkezli şirketlere bakarken, diğer bölgelere de aktif olarak yatırım yapıyor, dedi Chang. Chang, aktif yatırımlarının yaklaşık dörtte birinin İsrail merkezli olduğunu, ancak şirketin aynı zamanda ZK veya sıfır bilgi teknolojisine yönelik gelişmelerin o bölgede çoğalması göz önüne alındığında Asya merkezli inşaatçıları da araştırdığını belirtti.

Chang, “Bizim için görev, web3’ü herkesin kullandığının farkında olmadığı ama kullandığı görünmez bir teknoloji olan bulut bilişime benzer bir düzeye nasıl getirebileceğimizdir” dedi. “Uzun vadede odak noktası, web3’ü kitlelere nasıl ulaştırdığımız ve [to] bir milyar kullanıcı.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın