Disney, Marvel Studios’un “Black Panther: Wakanda Forever” Onuruna STEM ve Sanat Alanındaki Gençleri Desteklemek İçin 1 Milyon Dolarlık Hibe Verdi – Dünyadan Haber

Disney Future Storytellers girişimi, kar amacı gütmeyen işbirlikçileri kutluyor ve ülke çapında topluluk gösterimleri aracılığıyla yaklaşık 25.000 gence ve genç yetişkine ulaşıyor

BURBANK, Kaliforniya, 10 Kasım 2022 – Marvel Studios’un 11 Kasım’daki ilk sinema gösterimi şerefine Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda, Disney, ülke genelinde filmin topluluk gösterimlerine ev sahipliği yapıyor ve tarihsel olarak yeterince temsil edilmeyen topluluklardan gençlere Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) ve sanat eğitimi sağlayan kar amacı gütmeyen kuruluşlara 1 milyon dolar hibe veriyor. Alıcı kuruluşlar şunları içerir: Kod Yazan Kızlar, Getto Film Okulu, Gizli Dahi ProjesiVe BağışçılarSeç ABD’de, Chicas ve Teknoloji Arjantin’de ve Hedef Hayal Gücü Asya Pasifik’te. Bu destek aracılığıyla Disney, gençleri sanat, medya ve teknoloji alanlarında kariyer yapmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

“Tarihsel oyuncu kadrosundan ileri teknolojiye ve kültürel olarak ilgili hikaye anlatıcılığına, Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda The Walt Disney Company’nin Kurumsal Sosyal Sorumluluktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jennifer Cohen, “Şimdiye kadarki en büyük ve en çok beklenen filmlerden biri” dedi. “Gençlerin bu filmi izlediklerinde, geleceklerinin sınırsız olduğuna inanarak uzaklaşmalarını ve tutkularının peşinden gitmek, becerilerini geliştirmek ve benzersiz yeteneklerini dünyayla paylaşmak için ilham almalarını istiyoruz.”

Topluluk Gösterimleri Yoluyla Erişimi Artırma

Bu kuruluşların dönüşümsel çalışmalarını kutlamak için ve Şirketin etkili hikaye anlatımına daha fazla erişim yoluyla gençlere ilham verme çabalarının bir parçası olarak Disney, aşağıdakilerin gelişmiş topluluk gösterimlerine ev sahipliği yaptı: Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda yeni nesil hikaye anlatıcılarına, yenilikçilere ve liderlere hizmet eden kar amacı gütmeyen işbirlikçileri için birkaç ABD şehrinde.

Bu kuruluşlar tarafından desteklenen gençler ve genç yetişkinler, Los Angeles, New York, Oakland ve Atlanta’da (Orlando’da yakında bir gösterimle birlikte) kırmızı halı, fotoğraf çekimleri ve oyuncu kadrosundan özel bir video mesajı içeren özel gösterim etkinliklerine katıldı. Wakanda’nın tamamı kadınlardan oluşan özel kuvvetleri Dora Milaje, Los Angeles etkinliğinde sürpriz bir görünüm bile yaptı.

Ayrıca, Marvel Studios’la yaptığı işbirliğinin bir parçası olarak Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda, Hedef AMC Theatres ile işbirliği içinde 10 pazarda yerel kar amacı gütmeyen kuruluşlar için filmin 130’dan fazla topluluk gösterimine ev sahipliği yaptı (Orlando ve Miami’de yakında gösterimler yapılacak).

Toplamda yaklaşık 25.000 genç, geniş çapta gösterime girmeden önce filmi deneyimledi.

Geleceğin Hikaye Anlatıcıları için Fırsatlar Yaratmak

Bu çabaların bir parçası Disney Geleceğin Hikaye Anlatıcıları, yeni nesil çeşitli yaratıcıları ve yenilikçileri güçlendirmeyi amaçlayan bir girişim. Eğitim programları, burslar, rehberlik ve teknik beceri geliştirme yoluyla Disney, tarihsel olarak yeterince temsil edilmeyen topluluklardan gençler ve genç yetişkinler için medya, eğlence, teknoloji ve konaklama sektörlerindeki kariyerlere erişimi artırıyor:

    • biri olarak hizmet vermektedir. ana sponsorlar Propel Center’ın, Tarihsel Olarak Siyah Kolejler ve Üniversiteler (HBCU’lar) için türünün ilk örneği bir eğitim merkezi. Bu işbirliği sayesinde Disney, öğrencileri teknoloji ve eğlence alanında kariyer yapmaya hazırlayan müfredat oluşturmak için HBCU fakültesi ve endüstri liderleriyle birlikte çalışıyor.
    • Başlatma Disney Hikaye Anlatıcıları Fonu Howard Üniversitesi’nde, çeşitli ortamlarda hikaye anlatımına odaklanan öğrenci projeleri için beş yıllık bir süre boyunca burs sağlayan.
    • ChickTech’in 2022-2023 Lise programını desteklemek, 8 kişilik bir yıllık teknoloji atölye çalışmaları, mentorluk ve staj bağlantıları serisiinci-12inci sınıf öğrencileri.

Walt Disney Şirketi Hakkında

Walt Disney Company, yan kuruluşları ve bağlı kuruluşlarıyla birlikte, Disney Parks, Experiences and Products; Disney Medya ve Eğlence Dağıtımı; ve dört içerik grubu — Stüdyolar, Genel Eğlence, Spor ve Uluslararası — DTC, teatral ve lineer platformlar için içerik geliştirmeye ve üretmeye odaklandı.

Kişiler:

Denise Horn
Kurumsal İletişim, The Walt Disney Company
[email protected]

rachel standı
İletişim, Disney Medya ve Eğlence Dağıtımı
[email protected]

Mariana Vaca
İletişim, Walt Disney Stüdyoları
[email protected]

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın