Dilbilgisi Ocak ayında Metin Düzenleyici SDK’sını kapatacak

dün, içinde bir blog yazısıGrammarly, uygulamayı sonlandıracağını duyurdu. Metin Düzenleyici SDK’sı, şirketin otomatik düzenleme işlevini herhangi bir uygulamaya yerleştiren geliştirici aracı. Araç, 10 Ocak 2024’te kapatılacak ve bunun ardından işlevsellik, kullanımda olduğu tüm uygulamalarda çalışmayı durduracaktır.

Grammarly’deki platform ortakları üst düzey yöneticisi Drew Endick’e göre, Grammarly için, iç mühendislik kaynaklarının en iyi nasıl tahsis edileceği meselesi ve şirket temel ürüne odaklanmak istiyor. Şirketin baktığına dikkat çekti. bina yapay zekası ChatGPT gibi üretken AI araçlarının ortaya çıkışı göz önüne alındığında çok önemli görünen araca.

Endick, TechCrunch’a bir e-posta yanıtında, “Metin Düzenleyici SDK’sını kullanımdan kaldırmak, kaynaklarımızı karşılaştıkları zorlukları ele almaya adayarak bu vizyona ulaşmaya ve işletmelerden gördüğümüz artan talebi karşılamaya odaklanmamızı sağlıyor.”

Şirket bir beta yayınladı 2021’de SDK’nın ve o sırada geliştiricilere Grammarly metin düzenleme yeteneklerini herhangi bir uygulamada oluşturma yeteneği verme olasılığı bizi heyecanlandırdı:

rent a car 34

Grammarly’de ürün ve platform başkanı Rob Brazier, bu SDK’nın beta sürümünün geliştiricilere birkaç satır kodla Grammarly otomatikleştirilmiş düzenlemenin tüm gücüne erişim sağladığını söylüyor. “Kelimenin tam anlamıyla yalnızca birkaç HTML satırında, [developers] uygulamalarına Grammarly’nin yardımını ekleyebilirler ve kullanıcıların Grammarly’i yüklemesine veya kaydetmesine gerek kalmadan tüm kullanıcılarının kullanımına sunulan yerel bir Grammarly deneyimi elde ederler,” dedi Brazier.

SDK kullanıma sunulduğundan beri şirket, binlerce geliştiricinin SDK’yı değerlendirdiğini ve yüzlerce uygulamanın geliştirildiğini bildirdi. Yalnızca hizmeti satın alan müşterilere sunulacağından, bu geliştiricilerin artık programlarını bu özelliği kaldıracak şekilde ayarlamaları gerekecek.

API’lerin ilk kurallarından biri, halihazırda onu kullanan geliştiriciler üzerinde yaratacağı etki nedeniyle, zorunlu olmadıkça büyük değişiklikler yapmamanızdır. Şirket, etkiyi azaltmak için toplulukla birlikte çalıştığını söylese de, yalnızca iki yaşında olan bir şeyi kapatmak, ona güvenen geliştiricileri zor bir duruma sokabilir.

Endick, “Herhangi bir ürünün kullanımdan kaldırılmasında olduğu gibi, SDK’yı entegre etmeye yatırım yapan geliştiricilerin hayal kırıklığı yaşayabileceğinin farkındayız ve SDK’yı uygulamalarından kaldırırken onları desteklemek için buradayız” dedi.

İçinde Hacker News üzerine bir tartışma, afiş sbjs değişiklikten memnun değildi. “Bu çok utanç verici. SDK’nın en güçlü özelliklerinden biri artık sitenin kendisine özel. Bu kararı verme dürtüsünü görebiliyorum ama aynı nedenle ters sonuçlar da doğuracak” dediler.

Şirket, şu an ile Ocak ayındaki kapatma tarihi arasında SDK’ya herhangi bir yeni işlevsellik eklemeyecek. Endick, “Text Editor SDK ile entegrasyonlar oluşturan geliştiricilerin, entegrasyonu uygulamalarından kaldırmayı 10 Ocak 2024’ten önce planlamaları gerekecek” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın