Digibee, şirketlerin yazılım uygulamalarını entegre etmelerine yardımcı olmak için 60 milyon dolar topladı

rent a car 34

Digibeekurumsal kuruluşlara yönelik düşük kodlu bir entegrasyon platformu olan Goldman Sachs liderliğindeki Leadwind, Güney Avrupa, Vivo Ventures, Brezilya telekom şirketi Vivo, Kinea ve G2D’nin katılımıyla gerçekleşen B Serisi finansman turunda 60 milyon dolar topladığını duyurdu.

Tur, Weston, Florida merkezli Digibee’nin toplamını 90 milyon dolara çıkardı ve CEO Rodrigo Bernardinelli, ABD ve Latin Amerika’da özellikle eyalet çapındaki müşteri desteğini genişletmeye odaklanarak büyümeyi hedeflediğini söyledi.

TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​Bernardinelli, “Ürün açısından bakıldığında, Digibee AI yeteneklerini platforma taşıyacak ve büyük ölçüde geliştirici etkinleştirmeye odaklanacak” dedi. “Piyasa hareketi açısından Digibee, maliyetleriyle orantılı değer sağlamayan köklü, eski entegrasyon teknolojileriyle çalışmanın acısını hafifletmeye odaklanmayı bekliyor.”

Bernadinelli ve Digibee’nin ikinci kurucu ortağı Peter Kreslins, satış ve teknik rollerde birkaç yıl birlikte çalıştılar ve girişimin üçüncü kurucu ortağı Vitor Sousa ile müşteri olarak tanıştılar. Bernadinelli, hepsinin onlarca yıldır var olan bir zorluğu – uygulama ve süreç entegrasyonu – “modern” bir şekilde ele alma ihtiyacı gördüklerini söylüyor.

Emeklerinin meyvesi, daha sonra farklı ortamlarda dağıtılan uygulamaları entegre eden bir dizi otomatik araç sunan Digibee’dir. Startup’ın bulut hizmetleri, kurum içi ve bulut tabanlı süreçleri, hizmet uygulamalarını ve verileri bir kuruluş genelinde birbirine bağlayan entegrasyon akışlarının geliştirilmesini ve yönetişimini destekler.

Digibee ile müşteriler, kurumsal uygulamalar, dosyalar ve diğer araçlar gibi bileşenlerden yararlanarak entegrasyon akışları veya boru hatları oluşturabilir. Modüller, dahili ekipler ve iş ortakları tarafından yeniden kullanılabilen önceden paketlenmiş iş mantığı sağlar.

Bernadinelli, “Geleneksel ve eski entegrasyon platformları, sertifikalandırma ve üretkenlik elde edilmeden önce aylarca eğitim gerektirir” dedi. “Bu, entegrasyon teknolojisinin uygulanmasını zorlu ve maliyetli hale getiriyor. Profesyonel kodlayıcılar için düşük kodlu bir platform sağlayarak Digibee, geniş bir mühendis yelpazesine günler veya haftalar içinde üretken olma fırsatı vererek teknik borcun azaltılmasına yardımcı oluyor.”

Bernadinelli, Digibee’nin MuleSoft, Boomi, Software AG ve TIBCO’nun yanı sıra Oracle, SAP, Microsoft ve IBM gibi yerleşik şirketler. Ancak müşterilerin maksimum potansiyel kullanım için ödeme yapmasını gerektirmeyen tüketime dayalı bir fiyatlandırma modeli olan Digibee’nin en büyük farkı olarak gördüğü şeyin altını çizdi.

Bernadinelli, “Gölge BT’de görev dışı kritik kullanım durumlarına odaklanan Workato, Tray.io, Celigo ve diğer şirketlerle bazen karşılaşsak da, bunlar bizim birincil rakiplerimiz değil,” diye ekledi.

Digibee aynı zamanda yüksek talep gören bir sektörü işgal etme şansına da sahip. Binaen IDG ve TeamDynamix tarafından yapılan bir araştırmaya göre, iPaaS olarak bilinen Digibee gibi platformlar veya bir hizmet olarak entegrasyon platformları, yeni dijital teknolojileri benimseyen işletmeler için tercih edilen çözüm haline geliyor. Anket, Kasım 2021 itibarıyla şirketlerin %27’sinin zaten iPaaS’a yatırım yaptığını ve %66’sının bunu önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde yapmayı planladığını ortaya çıkardı.

Bernadinelli, “IPaaS endüstrisi için en büyük zorluk, Digibee’ninki gibi kurumsal sınıf platformlar için kullanım durumlarını, son birkaç yılda büyük büyüme kaydeden pek çok yeni girişimin noktadan noktaya yeteneklerinden net bir şekilde belirlemektir” dedi. İlki, dikkate değer dijital dönüşüm inisiyatifleri de dahil olmak üzere stratejik ve kurumsal gereksinimlerin merkezinde yer alırken, ikincisi taktikseldir ve çok ayrık, küçük bir etkiye sahip olma eğilimindedir. Dijital dönüşüm girişimlerinde değer entegrasyon noktasındadır.”

Yaklaşık 280 çalışanı ve 250’den fazla müşterisi bulunan Digibee, yıl sonuna kadar iş gücünü 300’ün üzerine çıkarmayı planlıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın