Dell ve Nvidia, yeni nesil üretken yapay zeka çözümleri için güçlerini birleştiriyor

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kaydolun


Dell Teknolojileri müşterilerin gezinmesine yardımcı olmak istiyor üretici yapay zeka Pazartesi günü açıklanan yeni çözüm portföyü ile manzara.

Yeni Dell Üretken Yapay Zeka çözümleri portföyü, şirketin Mayıs ayında adı altında yaptığı ilk duyuruyla genişliyor. Helix Projesiile derin bir bütünleşmeyi içeren Nvidia. Dell Generative AI portföyünün bir parçası olarak şirket, işletmelerin AI iş yüklerini şirket içi üretime dağıtmalarına yardımcı olmak için Nvidia ile doğrulanmış yeni tasarımları duyuruyor.

Güncellemenin ikinci kısmı, işletmelere nasıl ve nerede olduğunu bulmalarında yardımcı olacak bir dizi profesyonel hizmettir. üretici yapay zeka bir iş avantajı olabilir. Güncellemenin üçüncü bölümü, yapay zeka destekli üretken uygulamalar oluşturmalarına yardımcı olacak doğru yetenek karışımıyla veri bilimcileri hedefleyen yeni Dell Precision iş istasyonlarıdır.

Kıdemli başkan yardımcısı Varun Chhabra’ya göre, Dell tarafından küresel karar vericilerle yakın zamanda yapılan bir ankette, yanıt verenlerin %91’i hayatlarında üretken yapay zekayı zaten belirli bir kapasitede kullandıklarını ve %71’i bunu iş amaçları için kullandıklarını söyledi. Dell Altyapı Çözüm Grubu (ISG) başkanı. Chhabra bulguları bir basın toplantısı sırasında paylaştı.

Etkinlik

VB Transform 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Öne çıkan tüm oturumlarımız için isteğe bağlı kitaplığa erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Chhabra, “Müşterilerle yaptığımız görüşmelerde, her boyuttan, sektörden ve coğrafyadan kuruluşun, işletmelerin yararına üretken yapay zekayı benimseme ve uygulama açısından şu anda karşı karşıya olduğu benzersiz bir aciliyet duygusu olduğu çok açık” dedi.

Project Helix, Nvidia ve Dell’in masaya donanım koymasıyla gerçek oluyor

Dell Üretken Yapay Zeka çözümleri portföyünün altyapısı ve hizmetleri, Dell ve Nvidia tarafından birlikte sağlanıyor.

Chhabra, Nvidia teklifiyle Üretken Yapay Zeka için Dell Onaylı Yeni Tasarım’ın, Mayıs ayında Dell Technologies World’de duyurulan Project Helix’in kurulumu olduğunu söyledi. İlk sürüm, tüm AI için genel bir teklif değildir, kullanım durumlarının çıkarımına odaklanmıştır.

rent a car 34
model çıkarımını hızlandırmak
Görüntü kaynağı: Dell

Chhabra, kurumsal müşterilerle yapılan görüşmelerin yapay zekaya yönelik acil ihtiyaçları netleştirdiğini söyledi. Kuruluşların sıfırdan oluşturdukları veya kendi verileriyle ayarladıkları mevcut üretken yapay zeka modellerini nasıl ölçeklendirebileceklerini ve işletmeleri için çalıştırabileceklerini anlamaya çalıştıklarını belirtti. Dell/Nvidia tasarımının çıkarım yapmaya odaklanmasının nedeni budur.

Teklifin Nvidia tarafı, farklı kullanım durumları ve endüstriler için bir dizi veri modeline sahip Nvidia’nın Nemo çerçevesini içeriyor. Nvidia Triton Çıkarım Sunucusu, yaklaşımın diğer bir önemli parçasıdır ve mevcut AI modelleri için çıkarım yetenekleri sağlamaya yardımcı olur. Nvidia GPU’ları ayrıca Dell sunucularını ve altyapı yönetimi özelliklerini bütünleştiren donanım altyapısının bir parçasıdır.

Dell’in yazılım geliştirme, içerik oluşturma, sohbet botları ve sanal asistanlar dahil olmak üzere üretici yapay zeka hizmetleri için gördüğü birden çok kullanım durumu vardır.

“Nvidia ile Üretken Yapay Zeka için Dell Onaylı Tasarım ile çıkarım yapmaya odaklanan müşteriler, bunu kendileri yapmaya çalışarak zaman ve para harcamak, farklı altyapıları test etmek ve hangi yapılandırmaları kullanmaları gerektiğini öğrenmek zorunda kalmak yerine önceden oluşturulmuş bir temelle başlayabilirler. dedi Çabra. “Bu gerçekten pazara sunma sürelerini kısaltıyor.”

Üretken yapay zekayı etkinleştirmek için donanım ve yazılımın ötesine bakma

Üretken yapay zekanın hızlı yükselişiyle birlikte, kuruluşların teknolojiyi benimsemesine yardımcı olacak eğitim ve profesyonel hizmetlere de gerçek bir ihtiyaç var.

Chhabra, işletmelerin üretken yapay zekayı anlama ve benimseme konusunda genellikle çok farklı aşamalarda olduğunu söyledi. En erken aşamalarda, üretken yapay zeka kullanımı için bir kuruluşun operasyonlarıyla uyumlu bir vizyon tanımlamaya ihtiyaç vardır. Dell’in artık bu erken aşamaya yardımcı olacak profesyonel hizmetleri var; bunlara dahili paydaşların üretici bir yapay zeka vizyonu tanımlamaları ve nereden başlamak istediklerini belirlemeleri için atölye çalışmaları da dahil olabilir.

Halihazırda iş hedefleriyle uyumlu bir üretici yapay zeka stratejisine sahip olan kuruluşlar için bir sonraki adım, genellikle hizmetlerin gerçekte nasıl oluşturulacağını ve uygulanacağını bulmak olabilir. Bu amaçla Dell, çıkarım için doğrulanmış tasarımların uygulanmasına ve dağıtılmasına yardımcı olacak profesyonel hizmetlere sahiptir. Ve son olarak, ileride olan kuruluşlar için, Dell’in artan talepleri karşılamak üzere üretken yapay zekayı ölçeklendirmeye yardımcı olacak bir servisi vardır.

İleriye dönük olarak Chhabra, yeni çözümlerin çıkarsamaya odaklanarak yeni başladığını ve gelecekte Dell’den daha fazlasının geleceğini vurguladı.

“Bu, müşterilerimize üretken yapay zeka çözümleri konusunda yardımcı olmak için uzun bir yolculuk olacağına inandığımız yolculuğun kesinlikle sadece başlangıcı” dedi.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın