Dayanıklı Apple Watch Ultra’yı şahsi imkanlarla tamir etmek basit değil

Dayanıklı Apple Watch Ultra’yı şahsi imkanlarla tamir etmek basit değilApple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Ultra zorlu tabiat koşullarına dayanıklı tasarımıyla firmanın diğer saatlerinden ayrılıyor. Ancak kullanıcıların bir sıkıntı yaşamaları niteliğinde Watch Ultra’yı kendi başlarına onarım etmeleri pek rahat görünmüyor.

iFixit sitesi Apple’ın dayanıklılığıyla dikkat çeken yeni saatini parçalarına ayırdı. Bu söküm işlemi, Watch Ultra’nın onarım edilebilirlik konusunda ekstra bir avantaj sunmadığını gözler önüne seriyor.

Saatin arka panelindeki vidalar çıkarıldığında kullanıcıları su geçirmez bir conta karşılıyor. Ekranı kırmadan bu contanın arkasına ulaşmak ise hususi ekipmanlar olmadan pek basit görünmüyor.

Pile ve öteki bileşenlere ulaşmanın rahat olmadığına da dikkat çekiliyor. Söküm işlemi, Apple Watch Ultra’nın hoparlör kurulumunun da Watch Series 8’e kıyasla ne kadar büyük olduğunu gözler önüne seriyor. Apple bu büyük hoparlörleri siren özelliği için yerleştirse de, müzakere kalitesinin ve ses kullanan diğer uygulamaların bunların faydasını göreceği söylenebilir.

Kullanıcılarının Apple Watch Ultra’yı kendi başlarına tamir etmesi, iPhone 14‘te olmasıyla birlikte basit değil. IFixit, Apple Watch Ultra sahiplerine sorun yaşamaları durumunda profesyonel bir servis merkezine gitmelerini öneriyor. Yine de, yeni saatin Apple’ın gelecekte daha rahat tamir edilebilir saatler çıkarması için bir tür ümit ışığı olduğu da belirtiliyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın