"Dar gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz”

”Dar gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz”Bazı ziyaret ve temaslarda bulunmak için Isparta’ya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’u ziyaret etti. AK Parti İl Başkanlığı binasında açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, enflasyonla ilgili, “Üretimin yüksek olması, verimliliğin artması, yazın getirmiş olduğu imkanlar ve dünyada ki her türlü emtianın ılımlaşacak şekilde sakinleşmesi, aşağı yönde hareket ettiğimiz bu imkanlarla, bizler gelecek aylarda hızlı düşmüş bir enflasyonla ve aralık ayından itibaren de bazında etkisiyle burnunu aşağıya indiren bir enflasyonla ülkede önümüzdeki devrin nihayetinde tek haneli bir enflasyona yönelik aldığımız tedbirlerle yürüyeceğiz” gibi konuştu.

“Çalışan üretenlerin sesiyiz”

Yılbaşından bugüne dek dar gelirlilere, çalışanlara, devlet memurlarına, emeklilere enflasyonun üstünde bir gelir sağlayıcı tedbirler alındığını belirten Bakan Nebati, “Yaz boyunca muhalefet milletvekillerimiz sahaya indiler, sahada gördükleri şey ziraatçi memnun çünkü fazlaca iyi fiyatlar verdik. Elbette ki zarar edenler olmuş olabilir ama ekseriyat işinden memnun, çiftçi oldukça sevinçli. Orada karşıcılık milletvekilleri hayal kırıklığına uğrarken, iktidar partisi milletvekilleri ortaklarıyla beraber büyük bir enerjiye dönüştü. Çünkü hepimiz sessiz çoğunluğun sesiyiz. Çalışan üretenlerin sesiyiz, onlarla beraber hareket ediyor onlarla birlikte yürüyoruz ve karşılığını buluyoruz” dedi.

“Büyüme odaklı ilerliyoruz”

Büyüme odaklı ilerlediklerini dile getiren Bakan Nebati, “İşler iyi olacak, ticaret devam edecek, insanlar işini kaybetmeyecek şundan dolayı hepimiz insanları kağıt üzerinde bir istatistik bilgi olarak görmüyoruz. İnsanı insan olarak görüyoruz ve adamın işinin ne kadar büyük bir yıkımlara sebep bulunduğunu bilerek yürüyoruz onun için gereksinimlerini en iyi şekilde giderecek tedbirler alıyoruz. Biz geçen yıl 150 milyar vergiden vazgeçmiştik bu yıl 251 milyar liralık bir vergiden vazgeçiyoruz. Türkiye şuanda enerji mevzusunda arz sorunu yaşamıyor. Şu an Silivri’deki depolarımız ful dolu, Tuzla’daki depolarımız ful dolu ve her türlü anlaşmamız yapılma bir biçimde doğalgazımız herhangi bir kısıntıya uğramadan geliyor. Arzda bir problemimiz yok, petrolde bir problemimiz yok, gıdada bir problemimiz yok şuanda bir yandan üretim artışlarından verimliliğin yüksek olmasından havaların yardımıyla iyi bir ürün elde ettik. Ürünleri tarlada bırakmadık bunlara oldukça iyi fiyat vererek TMO’nun bütün depolarını buğdayla, arpayla, mercimekle dolduracak şekle getirdik dolayısıyla besin arzında herhangi problemimiz yok. Türkiye nadir bir ülke” şeklinde konuştu.

“Paketlerle dar gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz”

Türkiye’nin enerji konusunda fiyat kısmında problem yaşadığını kaydeden Bakan Nebati, “Fiyatları vatandaşa yansıtmamaya gayret gösterdik. Türkiye bu konuda oldukca mühim bir adım atıyor. 251 milyar liradan vazgeçerek evimizdeki mesken sahiplerinin, kiracıların enerjilere ödedikleri miktarı yüzde 80’in üzerinde sübvanse ederek evlere yolluyor. Fiyatları eylül ayının başlangıcında artırmış olmamıza karşın şuanda konutlarda yaşayan doğalgazı kullananlar normal fiyatın yüzde 80’nin üstünde daha ucuza alıyor. Vatandaşımızın huzurlu etmesi lazım onun içinde dar gelirlileri, işçileri, memurları rahatlatacak tedbirleri aldık yeni tedbirlerimizde yolda. Aile ve Sosyal bakanlığımızla yapacağımız çalışmaların son halini vermek suretiyle kabineye sunduğumuz da kabinenin vereceği kararlar neticesinde sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak. Paketler ve buna benzer paketlerle dar gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın