Daily Crunch: “Çin’den kopya” sosyal medya uygulaması Lemon8 ABD’de ilk 10’a girdi

Her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza gönderilen TechCrunch’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin özetini almak için, abone olun.

Merhaba, cumanıza hoş geldiniz. Hafta zor mu geçti yoksa sizin için hızlı mı geçti? Ya da belki bugün izinliydin. Önemli değil, size bugünün tüm teknolojik iyiliğini getirmek için buradayım. Bugünün dersi: “Verileri asla sızdırmayın

Oh, ve meslektaşlarımızı destekleyin Zincirleme tepki Ve Kurmak podcast’ler: onlar Webby için aday gösterildiyani lütfen oy vererek destekleyin 20 Nisan’a kadar. — Christine

TechCrunch İlk 3

  • Bu baharatlı bir uygulama: Bazılarının Instagram, Pinterest ve Amazon karışımı olarak tanımladığı ByteDance’in son hiti Lemon8, şu anda ABD’deki en iyi 10 uygulama arasında yer alıyor. Rita Lemon8’in Xiaohongshu adlı başka bir uygulamaya daha çok benzediğini söylüyor ve ByteDance’in neden Çin oyun kitabından başka bir sayfa almış olabileceğini tartışıyor.
  • Tek boynuzlu boynuzunuzu hazırlayın: Bir sonrakini okumak için TechCrunch+ aboneliğine ihtiyacınız olacak, ama söz veriyorum, buna değer. Alex tek boynuzlu at halka arz avına çıktı ve bir isim listesiyle geri döndü ve “Yaklaşan potansiyel tek boynuzlu at halka arzlarının ilk grubu iyi şekilleniyor” dedi.
  • Çok çok uzak bir galakside: Bir Star Wars hayranıysanız, Disney+ 2024’te “The Acolyte” adlı yeni bir dizi yayınlayacak. Ayşe bu hikayenin High Republic döneminin sonunda, ana Star Wars filmlerindeki olaylardan önce geçtiğini yazıyor.

Başlangıçlar ve VC

Yaratıcılığın akmasını sağlamak için herkesin iyi bir rekabete ihtiyacı vardır. kyle, Devin Ve Maniş bakmak için bir araya geldi Anthropic’in OpenAI’yi ele geçirmek için 5 milyar dolarlık dört yıllık planı. Şirketin satış konuşmasını gözden geçiren üçlü, Anthropic’i oraya götürecek iş modelini ve arkasındaki yatırımcıları anlatıyor.

Haftayı kapatırken, dün bahsedildiği gibi, bir grup Y Combinator’ın 2023 Kış Demo Günü’nü izliyorduk. Yapay zeka ve açık kaynak 1. günde büyük moda sözlersırasında 2. gün bizi meraklandırdı kripto geri döndüyse ve muhasebeciler neden birdenbire çokça seviliyor?

Girişimleri yeniden ticaret yapmak için VC’ler: Bazı etiketleri açalım

Çeşitli kullanılmış giysiler

Görsel Kaynakları: Kinga Krzeminska (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Büyük ölçüde Gen Z’nin sürdürülebilir alışverişe olan ilgisi sayesinde, yeniden ticaret yeni zirvelere çıkıyor ve VC’ler yükselişi arıyor.

Etsy’nin 2015’te halka açılmasından bu yana Poshmark, The RealReal ve thredUP gibi şirketler de bunu takip ederek sektöre daha da fazla yatırımcı çekti. Cathay Innovation’da yatırımcı olan Brian Schwarzbach, geçen yıl VC’lerin yeniden satış platformlarına yaklaşık 6 milyar dolar aktığını yazıyor.

TC+ için yaptığı bir gönderide, VC fonlarını çeken üç yeniden ticaret alanını araştırıyor ve “bu (yeniden)gelişmekte olan alanda startup’lar kuran kurucular için düşündürücü bazı bilgiler” paylaşıyor.

TechCrunch+ kurucuların ve startup ekiplerinin rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan kayıt olabilirsiniz. Yıllık abonelikte %15 indirim için “DC” kodunu kullanın!

Büyük Teknoloji A.Ş.

Bazen işler planlandığı gibi gitmez. Hindistan’da, onun merkez bankası duraklamaya karar verdi ülkenin baskın ödeme sistemi Unified Payments Interface’e bir rakip için sahip olduğu planlarda. Maniş New Umbrella Entity adlı projenin bir miktar ilgi gördüğünü, büyük şirketlerin ve finans kurumlarının ilgisini çektiğini ve 2021’de Hindistan genelinde yeni perakende ödeme ve takas sistemlerini işletme lisansları için teklifler davet ettiğini yazıyor. Ancak proje, Hindistan Merkez Bankası’nın aradığı o cızırtı ve patlamaya sahip olamadı.

Düşen bir iPod’u yakalayın ve cebinize koyun…Harri hakkında raporlar Apple’ın ufacık, küçücük bir iPod gibi görünen patent başvurusu her şeyi yapabilir: müzik, videolar ve kitaplar, akıllı telefon veya akıllı saat gerekmez. Bu kadar küçük bir şeyi nasıl okuyabildiğinden emin olmasan da. Sanırım göreceğiz.

Ve sizin için beş tane daha var:


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın