Çocuklarını kebapçıya bırakıp ortadan kayboldu

Çocuklarını kebapçıya bırakıp ortadan kaybolduNurcan Kaymaz (30) ve Sabahattin Darende (32) çifti, 6 sene ilkin ayrıldı. Çiftin bu evlilikten olan Doğa (12), Yasin (10) ve Elif (7) isimli evlatlarının velayeti ise anne Nurcan’a verildi.

Anne Nurcan, sabah saatlerinde ise 3 çocuğunu merkez Seyhan ilçesine bağlı Kıbrıs Caddesinde Şaban Erkek’e ilişik eskiden çalıştığı kebapçı dükkanına götürdü. Anne Kaymaz, çocuklarına ise ‘Sizi 10 gün sonra alacağım. Mersin’e gidiyorum’ diyerek ortadan kayboldu.

Kebapçı polise ihbar etti

Çocukların babasını arayan sadece ulaşamayan Şaban Erkek, çocukların durumuna üzülüp polisi arayarak ihbarda bulunmuş oldu. Olay yerine gelen polis, evlatların bilgilerini alıp anne ve babalarına ulaşmaya çalıştı. Çocukların anne babalarına ulaşamayan takımlar, çocukları polis merkezine götürdü.

Çocuklar araçlara binerken ağladı

Çocukların takım araçlarına binerken ağlamaları ise yürekleri dağladı.

Kebapçı Şaban Erkek, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, “Bu evlatların anne ve babaları ayrılmış. Çocuklar annelerinde kalıyor. Çocukları bugün benim yanıma bıraktı, çekip gitti. ‘Çocukları babalarına bırak’ dedi ancak babaları da telefonları açmıyor. Ben de son olarak polise haber verdim. Babalarına ulaşamadım. Anneleri de aradım onun da telefonu kapalı. Anne Mersin’e gittim diyor ama tam bilmem” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın