Cisco, birkaç satın almayla ağ izleme yeteneklerini artırıyor

2020’de Cisco, Thousandeyes’ı satın aldıağların sağlığı hakkında zengin veri sağlayan bir ağ izleme şirketi, her şeyden önce ana işi ağ donanımı olan Cisco için yakın ve değerli bir şey.

Bu üç yıllık satın alımın bir uzantısı olarak, şirket bugün Accedian ve küçük bir Birleşik Krallık girişimi olan SamKnows’u kapan bir çift girişim satın alımını duyurdu. Her iki şirket de ağ oluşturmayı daha iyi anlamak için Cisco’nun kullanabileceği veri miktarını artırıyorr, şirketin Thousandeyes ile zaten sahip olduğu verilere erişimi artırmaya yardımcı olacaktır.

Şirketin geçen hafta satın aldığını duyurduğu Accedian, özellikle bulut hizmeti sağlayıcılarının performansına odaklanan bir çözümle Thousandeyes’ın yeteneklerini artırmaya yardımcı olacaktır. yazı bir blog yazısında Anlaşmaları açıklayan EVP ve Cisco Networking genel müdürü Jonathan Davidson, şirketin bulut davranışını izlemek ve izlemek için özel olarak tasarlanmış araçlarla Cisco’nun bu alandaki bilgisini ilerlettiğini söyledi.

“Artık müşterilerimiz, her kullanıcının deneyimini her an derinlemesine anlamak için BT ve ağ altyapılarını mikroskobik düzeyde görebiliyor. Davidson, video konferans ve endüstriyel IoT gibi gerçek zamanlı uygulamalar, ağ bozulmasını tespit etmek için kesin verilerin gerekli olduğu yerlerde düşük gecikmeli bağlantı gerektirir. Bu bilgi, Cisco’ya kendi SaaS araçlarının bazılarında dahili olarak yardımcı olmasının yanı sıra müşterilerin bu verilere harici olarak erişmesine yardımcı olmalıdır.

Merkezi Kanada’nın Montreal kentinde bulunan Accedian, 2004 yılında kurulduğundan bu yana çok eskilere gidiyor. Yıllar içinde 31 milyon dolar topladı. Crunchbase verilerine.

Şirket ayrıca küçük bir İngiliz genişbant izleme şirketi olan SamKnows’u da bünyesine kattı. Her iki şirket de Cisco’daki Thousandeyes ekibine katılacak ve ağ sağlığının daha geniş bir şekilde izlenmesi ve anlaşılması söz konusu olduğunda şirketin sahip olduğu veri miktarını artırmaya yardımcı olacak.

Şirketin bu ağlarda çalışan uygulamaların sağlığını da uygulama izleme aracı AppDynamics ile izlediğini belirtmekte fayda var. şirket 2017’de satın aldı halka açılacağı haftada 3,7 milyar dolara.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın